عمده دستگاههای اجرایی در بیرجند تخلف در حوزه ساخت و ساز داشته اند

بیرجند- شهردار بیرجند با اشاره اینکه اکثر دستگاه ها و ادارات در شهر بیرجند تخلف در حوزه ساخت و ساز داشته اند، گفت: نسبت به تخلفات گذشته موضوع را به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی جاوید ظهر چهارشنبه در نشست خبری اظهار کرد: برای سال ۹۷ بودجه شهرداری را به مبلغ ۶۷ میلیارد تومات تقدیم شورای شهر کرده و در اواسط سال نیز مبلغ ۲۰ میلیارد به این رقم افزوده شد.

شهردار بیرجند با اشاره به اینکه  ظرف چند روز آینده نیز مبلغ ۶ میلیارد تومان با هماهنگی شورای اسلامی به بودجه خواهیم افزود، بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در یک برنامه ریزی دقیق و منسجم به شهروندان خدمت کنیم.

جاوید با اشاره به پرداخت مطالبات کارکنان و پیمانکاران شهرداری از سال گذشته تا کنون ادامه داد: مبلغی در حدود ۷ – ۸ میلیارد تومان بدهی دیگر نیز پرداخت خواهد شد.

وی افزود: یک سال قبل مواردی چون صدور پروانه ساختمانی به سبک قدیمی صورت می گرفت ولی در حال حاضر  به صورت الکترونیکی انجام می شود.

حل مشکلات مالکین اراضی موسوی

شهردار بیرجند گفت: بسیاری از مشکلات شهر بیرجند چون درخواست ۸۸۸ مالک اراضی موسوی  که حدود۳۰  سال  بلاتکلیف بودند  نیز حل شده و می توانند نسب به درخواست صدور  پروانه ساختمانی  اقدام کنند.

جاوید با اشاره به فراهم کردن برخی زیر ساخت ها در جایگاه پسماند شهرداری اظهار کرد: مزایده مربوط به انتخاب پیمانکار  در راستای تفکیک زباله مبدأ به زودی انجام می شود.

وی همچنین با اشاره به سوله نگهداری سگ های بلاصاحب، بیان کرد: بعد از ساخت این سوله بسیاری از سمن های حامی حیوانات برای تأمین غذا، واکسیناسیون و عقیم سازی آنان  ورود پیدا کرده و کارهای مثبتی انجام داده اند.

شهردار ادامه داد: ساماندهی وانت های دوره گرد و ساماندهی دست فروشان  در سطح شهر از دیگر اقداماتی است که طی یک سال گذشته انجام شده است.

راه اندازی چهارشنبه بازار جدید تا پایان سال

جاوید با اشاره به اینکه چهارشنبه بازار فعلی زیر ساخت لازم  نداشته و در محدوده پر ترافیک شهر واقع شده است، افزود: چهارشنبه بازار جدید با زیر ساخت کافی چون غرفه های مهندسی ساز، پارکینگ و مسجد در مساحت ۷.۵ هکتار تا پایان سال راه اندازی می شود.

 وی گفت: یکی دیگر از اقدامات تلاش بر تکمیل فرهنگ سرای بیرجند در تقاطع بلوار شهید صیاد شیرازی است که در سال جاری مبلغ ۴ میلیارد تومان به آن اختصاص داده شد و تا کنون حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

شهردار بیرجند با اشاره به بازسازی خانه شوکت الملک به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان، اظهار کرد: در صورت امکان و موافقت شورای شهر این محل تبدیل به مکانی چون موزه شهر و محلی برای  نمایش تاریخ شهر بیرجند در همه امورات  است.

تملک فضاهای اطراف مقبره حکیم نزاری

جاوید در خصوص برنامه های شهر داری در خصوص مقبره حکیم نزاری  بیان کرد: در سال جاری و سال آینده تملک فضاهای اطراف مقبره و بازگشایی فضای اطراف آن مد نظر است.

وی با اشاره به ایجاد یک خانه محله در مهر شهر و تلاش برای تکمیل یک خانه محله دیگر در الهیه و شعبانیه ادامه داد:  عملیات اجرایی پارک جنگلی، پارک کانال مهر در دهه فجر آغاز می شود.

شهردار بیرجند همچنین با اشاره به برنامه شهرداری در خصوص انتقال آب از جنوب شهر به شمال شهر بیرجند برای آبیاری فضای سبز  گفت:  امیدواریم این انتقال نهایی و تکمیل شود.

جاوید در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر اظهار کرد: در حال حاضر ۶۸ درصد از مساحت فضای سبز بیرجند  از آب شرب جدا شده و ۳۲ درصد دیگر از  شبکه آب شهری استفاده می شود.

وی در خصوص روشنایی فضای سبز شهری نیز بیان کرد: روشنایی پارک ها و فضای سبز شهری  تا حدی که نقطه کوری وجود نداشته و امنیت شهروندان تأمین شود، پیگیری می شود و در حال حاضر برای روشنایی فضای سبز به سمت  استفاده از برج های نوری رفته ایم.

درآمد شهرداری در هشت ماهه امسال ۵۶ میلیارد بوده است

شهردار بیرجند ادامه داد: درآمد شهرداری در هشت ماهه سال ۹۶ حدود ۲۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و در هشت ماهه سال جاری ۵۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.

جاوید  با اشاره اینکه اکثر دستگاه ها و ادارات در شهر بیرجند تخلف در حوزه ساخت و ساز داشته اند، افزود: نسبت به تخلفات گذشته موضوع را به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده ایم و درمورد تخلفات فعلی و آینده نیز ممانعت خواهیم کرد.

وی در مورد پروژه هلال نیز یادآور شد: تا راهکاری برای پارکینگ این پروژه ارائه نشود توافقی مبنی بر ادامه کار وجود نخواهد داشت.

کد خبر 4477179

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =