جهاد دانشگاهی ارتقای توانمندی دانشجویان برای اشتغال را مدنظر دارد

اراک- معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور گفت: جهاد دانشگاهی توجه ویژه ای به ارتقای توانمندی دانشجویان و فارغ التحصیلان این نهاد برای اشتغال دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد شریفی زاده پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: طی دو دهه اخیر جهاد دانشگاهی کشور با راه اندازی سازمانی در راستای اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان، تلاش کرده تا در این زمینه نقش آفرین باشد و به این رویکرد مهم جامه عمل بپوشاند.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور افزود: در حال حاضر در زیرمجموعه جهاد دانشگاهی کشور ۲۴ پژوهشکده، شش موسسه آموزشی، ۴۳ مرکز آموزش علمی و کاربردی مشغول به فعالیت هستند.

شریفی زاده بیان کرد: همچنین ۳۵ هزار دانشجو هم اکنون در مراکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی کشور شاغل به تحصیل هستند.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور خاطرنشان ساخت: در راستای ایجاد اشتغال، تاکنون جهاد دانشگاهی در هشت استان کشور طرح اشتغال خانگی را پیاده سازی کرده و در صورتی که این طرح با موفقیت روبرو شود، برای سایر استان ها نیز اجرایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی کشور در حال حاضر سه پژوهشکده فعال دارد که به فعالیت علمی و فناوری مشغول هستند و هم اکنون بیش از هفت هزار نفر در این مراکز، به کارهای پژوهشی می پردازند.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور ادامه داد: همچنین جهاد دانشگاهی در راستای انجام رسالت های اجتماعی خود، طرح تسهیل ساماندهی و کاهش آسیب های اجتماعی را در پنج استان کشور اجرایی کرده که این مراکز می توانند در عرصه مقابله با آسیب های اجتماعی و کاهش آن، فعالیت های اثرگذاری را به انجام برسانند و در حقیقت همراهی برای دولت باشند.

شریفی زاده در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به ظرفیت های صنعتی و اقتصادی استان مرکزی اظهار داشت: استان مرکزی با توجه به پتانسیل های بسیار مطلوبی که در آن وجود دارد، می تواند در عرصه درون زایی اقتصادی در کشور پیشرو باشد و با بهره گیری از ظرفیت های موجود، در زمینه رفع مشکلات کنونی گام های بلندی بردارد.

کد خبر 4477182

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =