استان بوشهر با بودجه دولتی آباد نمی‌شود/ لزوم جذب سرمایه‌گذار

بوشهر - استانداران ادوار مختلف استان بوشهر با تشریح راهکارهای توسعه استان، بر لزوم جذب سرمایه‌گذار و داشتن چشم‌انداز مناسب برای توسعه و آبادی استان بوشهر تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی زمانیان استاندار اسبق بوشهر عصر پنجشنبه در نشست تخصصی کمیته استانی مجمع استانداران ادوار استان بوشهر اظهار داشت: علیرغم خسارات ناشی از جنگ، کارهای خوبی در سطح استان انجام شده است.

وی افزود: باید برای بهتر انجام شدن یک چشم‌انداز در سطح استان یک ستاد پیگیری تشکیل داد که بر روی مراحل اجرایی آن نظارت کنند.

استاندار اسبق بوشهر با بیان اینکه اطلاعات و داده‌های درست برای رشد نیاز داریم، تصریح کرد:  اطلاعات دریاشناسی و هواشناسی دقیق برای استان بوشهر از ضروریات است که همواره باید برای توسعه آن تلاش کرد.

زمانیان خاطر نشان کرد: استان بوشهر در زمینه برخورداری از ایستگاهای دریایی و ساحلی و هواشناسی پیشرفته هنوز عقب است.

لزوم توجه به معیشت مردم

محمد حسین جهانبخش از دیگر استانداران اسبق بوشهر اظهار داشت: سرمایه های اجتماعی از دستاوردهای مهم انقلاب در این چهار سال بوده است که باید در حفظ آن کوشا باشیم.

وی افزود: فشار های دشمن از بیرون و داخل باعث شده است معیشت مردم دچار مشکل بشود.

جهانبخش تصریح کرد: ۵۰ درصد کارخانه‌ها تعطیل شده است که این یک فاجعه اقتصادی برای کشور است.

وی تاکید کرد: درمورد اشتغال نیاز به اشتغال زایی جدید نیست و همین که اشتغال موجود را حفظ کنیم خود باعث حفظ سرمایه ها و ثبات نظام می‌شود.

جهانبخش ادامه داد: در زمان تصدی بنده به عنوان استاندار بوشهر هشت میلیارد تومن به حوزه کمک شد که به تعبیر صفایی بوشهری بودجه ۳۰ سال حوزه استان بود.

لزوم جذب سرمایه‌گذار

سید احمد نصری از دیگر استانداران بوشهر با بیان اینکه باید در تفکرات گذشت تجدید نظر کنیم، اظهار داشت: اسکله جزیره شیفت اولین جزیره‌ای است که توسط ایرانیان ساخته شده است.

وی افزود: با بودجه دولتی استان ساخته نمی‌شود، برای توسعه استان نیاز  جذب سرمایه گذار و همکاری با سرمایه گزاران است.

استان بوشهر ظرفیت پیشرفت را دارد

محمد علی حبیبیان یکی دیگر از استانداران اسبق استان بوشهر اظهار داشت: ایران در این برهه زمانی قدرتمند تر از ادوار گذشته است.

وی افزود: کشورهای توسعه یافته قوانین گذشته را کنار می‌گذارند و دوباره شروع به طرح قوانین جدید می‌کنند، باید تلاش کنیم که قوانینی مختص هر استان طرح کنیم.

حبیبیان ادامه داد: استان بوشهر زیرساخت های لازم برای الگو شدن در کشور را داراست، مردم زیر فشار هستند باید چاره ای برای وضعیت معیشت مردم اندیشیده شود.

کد خبر 4478140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =