حقوق بشر نباید دستخوش منافع کشورهای قدرتمند دنیا قرار گیرد

یزد ـ اسقف اعظم کره جنوبی گفت: حقوق بشر نباید دستخوش منافع کشورهای قدرتمند دنیا قرار گیرد بلکه باید برای همه انسان‌ها در همه نقاط دنیا به یک شکل اجرا شود.

به گزارش خبرنگار مهر، «کیم هی جونگ» صبح امروز در ادامه سفر خود به استان یزد در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: حقوق بشر حقی جهانی است و برای بهره مندی یک زندگی شاد باید به آن توجه شود و اگر می خواهیم حقوق بشر به طور کامل اجرا شود، باید با همه انسان‌ها رفتاری یکسان انجام شود و تبعیضی بین آنها نباشد.

اسقف اعظم کره جنوبی بیان کرد: کره جنوبی، کشوری با حضور ادیان و مذاهب مختلف است و همه به عنوان همسایه در کنار یکدیگر زندگی می کنند و به حقوق یکدیگر احترام می گذارند و به نظر من این همه آن چیزی است که خدا گفته و خواست پروردگار است.

هی جونگ با اشاره به ارتباط مسلمین با یکدیگر و نحوه برخورد آنها با پیروان سایر ادیان عنوان کرد: وقتی همکاری و محبت مسلمانان به یکدیگر را می بینیم، تحت تاثیر قرار می گیرم و واقعیت این است که مسلمانان و ایرانی‌ها چیزهای زیادی برای به اشتراک گذاشتن دارند.

وی تصریح کرد: در شرایطی که همه مردم دنیا به سمت مادی‌گرایی پیش می‌روند، ادیان آنها مورد آسیب قرار می‌گیرد و مادی‌گرایی یک آفت بزرگ برای دین است.

اسقف اعظم کره جنوبی تاکید کرد: معتقدم در زمینه حقوق بشر باید همه به همدیگر کمک کنیم تا کشورهای قوی‌تر نتوانند به کشورهای ضعیف ظلم کنند و آنها را به استعمار خودشان در بیاورند.

هی جونگ اظهار داشت: بر این باورم که داشتن مذهب های مختلف در میان مردم مناطق مختلف دنیا نباید سبب دوری آنها از یکدیگر شود بلکه باید همه در کنار هم و با کمک همدیگر بر ظلم فائق آیند.

وی با تشبیه روابط انسانی به یک تابلوی نقاشی خاطرنشان کرد: یک تابلو نقاشی با یک رنگ قشنگ نمی‌شود حتما باید رنگ‌های مختلف داشته باشد تا زیبا شوند و انسان‌ها نیز باید همه در کنار همدیگر قرار گیرند تا روابط در جهان بزرگ امروز، زیبا باشد.

اسقف اعظم کره جنوبی افزود: در دنیای حیوانات اصل بر این است که قوی بر ضعیف پیروز شود ولی ما انسان هستیم و نباید بر اساس این اصل حیوانی به پیش برویم و باید به حقوق یکدیگر احترام بگذاریم.

وی تصریح کرد: حقوق بشر نباید در مواقع خاص یا زمانی که حقوق اقتصادی و مادی در میان است، نادیده گرفته شود و حقوق بشر باید برای همه انسان‌ها در همه مناطق به یک شکل اجرا شود نه اینکه دستخوش منافع عده ای قرار گیرد.

کد خبر 4478372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =