تامین قیر رایگان و خودروهای مورد نیاز شهرداریها ضروری است

قزوین- رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت:در شرایطی که تامین منابع مالی شهرداریها با چالش مواجه شده تامین قیر رایگان وخودروهای مورد نیاز شهرداری ها ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، داود محمدی در نشست شهرداران و دهیاران با معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور که عصر جمعه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: در ارزیابی انجام شده می توان اذعان کرد شوراها و شهرداری و دهیاری ها یک الگوی موفق هستند.

وی افزود: در این شرایط بحرانی، شما شهرداران با بودجه عمرانی و تملک دارایی ۵۰ درصدی مردانه کار می کنید اما باید حجم شهرداریها کوچک شود تا بتوان به نیازها پاسخ داد.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر اعتبارات تملک دارایی بیشتر شود در شهرداریها می توان مدیریت بهتری از بخش دولتی ارائه کرد.

محمدی گفت: حقوق شهروندی مهم است و نباید مبلمان و منظر شهری فدای ایجاد درآمد شود و توجه به حقوق شهروندی ضروری است.

وی اضافه کرد: شهرداری های بزرگ مشکلات خاص خود را دارند و شهرهای کوچک هم بدلیل کمبود اعتبارات دچار بحران و چالشهای مضاعفی هستند لذا در تقسیم اعتبار ارزش افزوده باید یک تعادل ایجاد شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی یادآورشد: در طرح جامع شهرهای کمتر از ۵۰ هزار نفر باید بازنگری شود و در جلسه با وزیر راه در بودجه سال ۹۸ برای توسعه قطارهای حومه ای پیش بینی اعتباری صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: شهر قزوین برای راه اندازی قطار حومه ای مصوبه دارد و با پیگیری باید برای اجرای آن اقدام لازم صورت گیرد.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: برای اختصاص ردیف بودجه به بوستان فدک تقاضای مساعدت داریم تا این طرح ۱۴۰۰ هکتاری که از پروژه های ملی است و ۱۱ استان می تواند از خدمات تفریحی آن استفاده کند به طور کامل اجرایی شود.

وی گفت: اکثر شهرداران با مشکلات اعتباری مواجهند و از معاون عمرانی وزارت کشور انتظار داریم مساعدت لازم صورت گیرد تا شهرهای کوچک از امکانات و تجهیزات خودرویی از جمله آمبولانس، خودروهای سبک و سنگین هم برخوردار شوند.

محمدی بیان کرد: در شرایطی که شهرهای کوچک با مشکلات عدیده ای در تامین منابع مالی مواجهند، تامین سهمیه قیر رایگان باید در دستور کار قرار گیرد و با نگاه معطوف به شهرداربها کمک های لازم پیش بینی شود.

وی اظهارداشت: توزیع قیر به میزان ۲۰۰ تن و۵۰۰ تن جوابگوی فعالیتهای عمرانی نیست و در این زمینه نیازمند تجدید نظر و افزایش سهمیه هستیم.

محمدی یادآورشد: کمک رسانی به شهرداری ها در قالب تسهیلات بلاعوض در این شرایط ضروری است تا ادامه فعالیتهای عمرانی شهرداریها متوقف نشود.

وی بیان کرد: پیشنهاد می شود هر شهرداری که توانست طرح  های عمرانی خوبی اجرا کند مورد حمایت جدی قرار گیرد و اختصاص وام های ارزان قیمت برای دهیاریها و تسهیل در شرایط ضمانت ضروری است.

کد خبر 4478562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =