افزایش قیمت مسکن مهر پرند طی ۲ ماه اخیر

رباط کریم- تحویل واحدهای مسکن مهر پرند به متقاضیان، از مهر ماه امسال با افزایش قیمت همراه بوده ولی این سریال در حالی تکرار می شود، که مردم تنها متضرر آن خواهند بود.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها-سمانه شمس: تعدادی از متقاضیان مسکن مهر یکی از پروژه‌های معروف شهر جدید پرند که پس از ۱۰ سال انتظار، واحدهای مسکونی خود را در مهر ماه امسال تحویل گرفته اند، با افزایش حداقل ۷ میلیونی قیمت هر واحد مواجه شدند.

این افزایش قیمت در حالی است که سال گذشته مبلغ وام متقاضیان مسکن مهر پرند از ۲۵ و ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

افزایش چندین باره قسمت مسکن مهر اعتراض متقاضیان این طرح را در شهر جدید پرند در برداشته است و متقاضیانی که بعد از گذشت ۱۰ سال نه تنها واحد خود را تحویل نگرفته اند، حال شاهد افزایش قیمت واحدهای خود در آنالیزهای جدید هستند.

یکی از متقاضیان این پروژه در شهر جدید پرند در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: این پروژه با ۱۶ هزار واحد از پروژه‌های بزرگ شهر پرند به حساب می‌آید، که تاکنون کم‌تر از ۶ هزار واحد آن به مالکان تحویل داده شده است.

وی افزود: قیمت واحدهای ۳ خواب در این پروژه از ۲۴ میلیون تومان با وام ۲۵ میلیونی به ۳۲ میلیون تومان با وام ۴۰ میلیونی افزایش یافته است.

هزینه‌های پرداخت شده نزد پیمانکاران است و یا شرکت عمران؟

یکی از فعالان بازار مسکن و مشاوران املاک گفت: اگر هزینه‌های مورد نیاز سازندگان به آنها به طور تمام و کمال پرداخت شده که این افزایش قیمت مصالح و مواد مورد نیاز بر عهده سازندگان است.

وی افزود: اما در بسیاری از مواقع شرکت عمران هزینه‌ها را به طور کامل پرداخت نکرده است، در این موارد حق با سازنده بوده و شرکت عمران نباید بار ناشی از گرانی مسکن را بر دوش مردم بگذارد، حال ان که کوتاهی از خود این شرکت است.

این فعال بازار با بیان این که برخی از متقاضیان نیز همچنان مبالغ پرداختی خود را کامل نکردند، گفت: در این موارد افزایش قیمت باید بررسی شود و هیأتی متشکل از نمایندگان متقاضیان، سازندگان و شرکت عمران در این خصوص جلسه بگذارند، اما این که یک طرفه قیمت‌ها افزایش یابد، منطقی نیست.

سکوت مدیرعامل شرکت عمران پرند در برابر افزایش قیمت‌ها

مدیر عامل شرکت عمران پرند در مورد وضعیت مسکن‌های مهر در این شهر جدید به خبرنگار مهر گفت: حدود ۲۵ هزار واحد مسکن مهر از ۹۶ هزار واحد در پرند باقی مانده که هنوز تحویل متقاضیان نشده است.

محسن وطن خواهی با این وعده که پرونده مسکن مهر این شهر راه تا ۳ ماه ابتدایی سال ۹۸ می‌بندد، بزرگ‌ترین مشکل تحویل واحدها را عدم همکاری دستگاه‌های خدمات رسان دانست.

در حالی که افزایش قیمت‌ها پس از آنالیز واحدهای مسکن مهر در اکثر پروژه‌های این شهر اعمال شده است، وطن خواهی می‌گوید: چاره‌ای برای برخی از افزایش قیمت‌ها ندارد، چرا که اگر در گذشته قیمت آسانسور ۲۰ میلیون تومان بود، در حال حاضر قیمت آن به ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون رسیده است.

وی می‌گوید: برآورد قیمت‌ها به طور قطعی نبوده است، چرا که آورده‌ها به موقع نبوده و کار به موقع انجام نشده است، پس از افزایش هزینه‌ها ناگزیر به این افزایش قیمت هستیم.

به هر تقدیر، حال که موضوع افزایش قیمت مسکن مهر در شهر پرند، توسط برخی پیمانکاران و انبوه‌سازان مطرح و توسط برخی از آنها اجرایی شده است، ورود و تصمیم جدی و نیز اطلاع رسانی مناسب شرکت عمران سبب کاهش نگرانی متقاضیان مسکن مهری است، که تاکنون مسکنی تحویل نگرفته اند، اما در چند نوبت شاهد افزایش قیمت آن بوده اند.

کد خبر 4478632

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =