دور شدن از آرمان های انقلاب آفت جریان دانشجویی است

مرند - مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی دور شدن از آرمان های انقلابی را از آفت هایی است که جریان دانشجویی را تهدید می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام امیر ابراهیم زاده، ظهر امروز در مراسم ویژه روز دانشجو که با حضور محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا درمجلس و جمعی از مسئولان در دانشگاه آزاداسلامی واحد مرند برگزار شد، جریان ۱۶ آذر را حرکت ضداستکباری دانست و ابراز داشت: روز دانشجو روز مبارزه با استکبار و روز دانشجوی ضداستکبار است و هر رفتاری غیر از این، محکوم است.

وی دانشگاه را مبدا تحولات دانست و تاکید کرد: حرکت دانشجویی امروز بارزتر از زمان انقلاب اسلامی است، دانشجویانی مثل شهید باکری در دوران دفاع مقدس ثابت کردند وقتی صحبت از تمامیت ارضی و علم کشور است در صحنه های مبارزه نیز حاضر می شوند و نمونه آن حضور رزمندگان در جبهه مقاومت اسلامی است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه فرد و نهاد و کشور انقلابی دارای خط فکری اسلامی، نمی تواند از شرارت آمریکا و استکبار در امان بماند، خاطرنشان کرد: با وقوع انقلاب اسلامی، قدرت های شرق و غرب، از بین رفت و منافع آمریکا به خطر افتاد و استقلال ملت ایران محقق شد.

حجت الاسلام والمسلیمن ابراهیم زاده با اشاره به پیشرفت های علمی ایران پس از انقلاب اسلامی اذعان داشت: ایران امروز رتبه ۱۲ علمی دنیا را در اختیار دارد و در صنعت هواوفضا حرفی برای گفتن دارد و می رود که به قدرت پزشکی غرب آسیا تبدیل شود.

وی با بیان اینکه آینده کشور در دست دانشجویان است، عنوان کرد: اگر حضور قوی دانشجو نباشد و مشت هایش را علیه استکبار نشانه نرود، آینده کشور تضمین نخواهد شد، فریاد دانشجو باید علیه غیرخودی و استکبار باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی ادامه داد: حفظ یکپارچگی و اتحاد در بین دانشجویان به ویژه تشکل های دانشجویی ضروری است و دیوارکشی های حزبی نباید دانشجویان را به جان یکدیگری بیندازد.

حجت الاسلام والمسلیمن ابراهیم زاده روحیه تعبد را از ویژگی های دانشجوی انقلابی دانست و گفت: تشکل های دانشجویی نباید مغلوب جریان های بیرون از دانشگاه قرار بگیرند، مبادا برخی افراد سیاسی از خدا بی خبر در جریان های داخل دانشگاه نفوذ کنند.

وی تاکید کرد: دانشجویان نباید در تحصیل و تحقیق کوتاهی کنند و نقش اول را در حرکت های انقلابی ایفا کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به برخی آفت های جریان های دانشجویی اظهار داشت: برخی جریان های انحرافی از صداقت و پاکی دانشجویان سوء استفاده می کنند، دور شدن از آرمان های انقلابی نیز از آفت هایی است که جریان دانشجویی را تهدید می کند.

حجت الاسلام والمسلیمن ابراهیم زاده تصریح کرد: دانشجویان نبادی غرب را منجی بدانند، هر وقت به غرب اعتماد کرده ایم، شکست خورده ایم.

وی در بخش پایانی با اشاره به اینکه مسئولان بدانند تنها با شعار مشکلات حل نمی شود، گفت: به جای پذیرش سلطه بیگانگان باید به خود بازگردیم و به توان داخلی اعتماد کنیم.

کد خبر 4479169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =