توانایی های مدیریتی زنان را در اداره کشور باور داشته باشیم

ایلام - معاون رئیس جمهور در حوزه زنان و امور خانواده بر لزوم اعتقاد مدیران و کارگزاران به توانایی های زنان تاکید کرد و گفت: توسعه پایدار در کشور نیازمند نگاه یکسان و متوازن است.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار روز شنبه در جلسه اعضای شورای اداری استان ایلام اظهار کرد: هرگونه نگاه تبعیض آمیز در تخصیص اعتبارات مانعی در برابر توسعه پادیار است پس باید با اولویت بندی نیازها و توجه به مزیت های نسبی هر منطقه برای استان های مختلف برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: دولت تدبیر و امید در سال های اخیر تلاش کرده اعتبارات بر اساس استعدادهای هر استان توزیع شود تا شاهد توسعه پادیار و متوزان باشیم.

معاون رئیس جمهور توجه به جایگاه زنان را در این عرصه خطیر و حساس دانست و گفت: خوشبختانه جامعه زنان کشور به سطحی از بالندگی رسیده اند که با در اختیار داشته سطح تحصیلات عالی می توانند عهده دار مسئولیت های سنگین باشند.

ابتکار از تدوین سند توانمندسازی زنان و خانواده خبر داد و افزود: امیدواریم در بدوجه سال آینده اعتباری در این زمینه تخصیص پیدا کند.

وی ادامه داد: هرگونه نگاه جنسیتی در رویکردها با توفیقی همراه نخواهد بود پس باید از داشته های خود به منظور کم کردن مشکلات بیشترین استفاده را ببریم.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: در این میان نقش روستاها در توسعه ملی بسیار ممتاز است چراکه به عنوان کانون های تولید و کسب و کار باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

ابتکار گفت: نمی توان در این مسیر از فناوری های روز و توفیقات سایر کشورها بهره نگرفت پس باید ضمن اتکا به توانمندی های داخلی تلاش کنیم از موفقیت های سایر کشورها نیز الگو گرفته تا با سهولت و سرعت بیشتر و صرف هزینه کمتری به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

وی یادآور شد: از جمله برنامه های دولت توانمندسازی منطقه ای سازمان های مردم نهاد در سیاست گذاری ها و جلب مشارکت آنها در دیده بانی از فعالیت های دولت با محوریت نقد و یپشنهاد به کارگزاران است.

معاون رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد روز به روز به توانایی ها زنان در عرصه های مختلف باور داشته باشیم تا استعدادهای بانوان ایران اسلامی بیش از گذشته بارور و شکوفا شود.

کد خبر 4479242

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =