توسعه مدارس غیر انتفاعی باعث ایجاد اختلاف طبقاتی در جامعه می‌شود

قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: رشد بی رویه مدارس غیر انتفاعی در کشور موجب گسترش اختلاف طبقاتی در جامعه می‌شود که این مسئله مناسب کشور اسلامی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر شنبه در دیدار اعضای انجمن فرهنگی ناشران آموزشی کشور، با تأکید بر اینکه کشور اسلامی ایران در تمام دنیا از نظر همدلی اجتماعی و پیروی از رهبر انقلاب نمونه است، اظهار کرد: اینکه با اشاره رهبر معظم انقلاب مردم به خیابان می‌آیند تا وفاداری خود را به نظام و انقلاب ثابت کنند، نشان از انس مردم با نظام و رهبری است.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی از بعد انقلاب دچار تحول و پیشرفت شگرفی شده است، تصریح کرد: ایران کنونی نه تنها توانسته از نظر وحدت اجتماعی حرفی برای گفتن داشته باشد بلکه از نظر علمی نیز توانسته نخبه پروری کند و در سراسر جهان بدرخشد.

تأکید بر توجه به تولیدات داخلی

استاد سطوح عالی حوزه با تأکید بر توجه جدی به تولیدات داخلی برای دور زدن تحریم‌های ظالمانه دشمنان، گفت: یکی از مسائلی که امروز با آن دست به گریبان هستیم، مسئله تولید کاغذ است که در کشور انجام نمی‌شود و ما نیازهایمان را از خارج کشور تأمین می‌کنیم.

وی اضافه کرد: این مسئله برای کشوری مانند ایران یک نقص بزرگ محسوب می‌شود و باید کسانی که در این زمینه توانمند هستند همراه با دولت برای تولید ملی کاغذ به میدان بیایند.

آیت الله علوی‌گرگانی بر ضرورت خود کفایی ایران در همه زمینه‌ها تأکید کرد و با نقل جمله‌ای از امام(ره) بیان کرد: «نگویید نمی‌توانیم بلکه بگویید ما می‌توانیم» تا فرجی حاصل شود و بتوانیم دراین زمینه به خودکفایی برسیم.

توجه جدی دولت و بخش خصوصی برای خودکفایی در تولید کاغذ

وی با تأکید بر اینکه اگر ملت همیشه در کنار هم باشند انجام هرکاری میسر می‌شود، تصریح کرد: در زمینه تولید کاغذ اگر بخش خصوصی همراه با دولت شود قطعاً به موفقیت‌های خوبی می‌رسیم.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: تولید کاغذ در داخل کشور می‌تواند اختلافات طبقاتی را نیز برطرف کند.

وی همچنین با انتقاد از رشد بی رویه مدارس غیر انتفاعی در سطح کشور، گفت: نباید همه امکانات تحصیلی برای اقشار پر درآمد و مرفه جامعه باشد و باید با برقراری عدالت این امکانات آموزشی در اختیار همه اقشار جامعه باشد، چه بسا کودکانی که در خانواده مستضعف رشد کرده‌اند، آینده درخشانی داشته باشند و به مقامات عالی کشور دست یابند.

آیت الله علوی گرگانی خاطرنشان کرد: توسعه مدارس غیر انتفاعی به اختلاف طبقاتی در جامعه دامن می‌زند و این مسئله زیبنده کشور اسلامی ایران نیست.

کد خبر 4479321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =