شهرداری ها وارث سیاست های شکست خورده دولت هستند

مشهد- رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهرداری ها وارث سیاست های شکست خورده دولت هستند و در نظام تصمیم گیری جایی ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد نوروزی ظهر شنبه در نشست دانشجویی که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزارشد اظهار کرد: شهرداری ها وارث سیاست های شکست خورده دولت ها هستند و در نظام تصمیم گیری کشور جایگاهی تخصصی ندارند.

وی افزود: شهرها باید با بهاء خدمات و عوارض اداره شوند و اگر بخواهیم این عوارض را از شهروندان بگیریم با اعتراض مواجه می شویم. ما هم معتقدیم که وضع نظام درآمدی شهرداری ها برای حال شهر بسیار مضر است ولی در شرایط فعلی راهی جز این نداریم.

عضو شورای شهر مشهد بیان کرد: در خصوص وضعیت بافت پیرامون حرم، طرح تفضیلی  را وزارت راه و شهرسازی تهیه کرده اما با این حال شورای پنجم در نظر دارد تا با تسهیل گری این مشکل را نیز برطرف کند.

رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی مشهد، تصریح کرد: در شهرداری برای تعامل با دوجامعه اقتصادی و دانشگاهیان و نخبگان آمادگی داریم تا از فکر و خرد جمعی آن ها استفاده کنیم چرا که شورا پنجم بر این موضوع تاکید دارد و در این راه تلاش کرده است تا بستر سازی مناسبی را فراهم کند.

نوروزی ادامه داد: به همین دلیل سامانه ای را تحت عنوان «شورا یاوران»طراحی کردیم که همه می توانند در آن عضو شوند و فعالیت هایی  از جمله ثبت نظرها در خصوص لوایح و ارائه طرح ها و برنامه های داشته باشند، همچنین اگر طرحی ارائه شود که منجر به فعالیت مفید شود، پاداش هایی برای این افراد در نظر گرفته خواهد شد.

وی با اشاره به لزوم تشکیل جلسات پرسش و پاسخ مسوولان و مردم، افزود: اگر مسوولین بازخواست نشوند و مورد سوال قرار نگیرند، عملکرد خوبی نخواهد داشت. 

نوروزی در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان در خصوص سود دهی خطوط قطار شهری و ایجاد تاکسی آنلاین شهرداری، افزود :قطار شهری مشهد توسط شورای اول برنامه ریزی شد و مطالعات آن را دانشگاه شریف انجام داد اما مسئله اصلی این است که حمل نقل جایی است که دولت ها باید امکانات آن را برای انجام تکلیف فراهم کنند و در انتظار سود دهی نباشند.

رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی مشهد ادامه داد: تاکسی های آنلاین تاثیری در استفاده از قطار شهری ندارند، گرچه این موضوع باید فرهنگ سازی شود که همه از حمل و نقل عمومی استفاده کنند و باید گفت ما به دنبال ایجاد تاکسی آنلاین برای شهرداری نیستیم اما از این واقعیت حمایت می کنیم.

کد خبر 4479383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =