تخصیص ۱۷ هزار میلیارد ریال بودجه برای پوشش کامل بیمه روستاییان

وزیر رفاه با ارسال نامه‌ای به سازمان برنامه و بودجه درخواست کردکه ۱۷ هزار میلیارد ریال بودجه برای پوشش کامل بیمه روستاییان اختصاص دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در نامه محمد شریعتمداری به محمدباقر نوبخت، تکالیف قانونی نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی مورد اشاره قرار گرفته است. وزیر رفاه، اهمیت پوشش کامل بیمه اجتماعی روستائیان، عشایر و شاغلین فصلی را در جهت برقراری عدالت اجتماعی و پیشگیری از فقر، مورد تاکید قرار داده  است.

وی با اشاره به عضویت حدود ۱ میلیون و ۷۸۰ هزار خانوار از مجموع  ۶ میلیون و ۵۵ هزار خانوار روستایی و عشایری در صندوق بیمه روستایی، خطاب به معاون رئیس‌جمهور نوشته است: چنانچه هدف‌گذاری یک بیمه شده به ازای هر خانوار روستایی و عشایری در نظر گرفته شود برآورد می شود حداقل ۳ میلیون و ۲۷۵ هزار خانوار روستایی و عشایری فاقد هرنوع پوشش بیمه ای باشند که این امر مبین آسیب پذیری شدید این گروه در برابر مخاطرات ناشی از سالمندی و از کارافتادگی و فوت است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با شرح قانون پرداخت دو سوم از حق بیمه تعیین شده روستاییان، عشایر و کشاورزان توسط دولت و همچنین افزایش ده درصدی حق بیمه ها در سال آتی پیشنهاد کرده است: برای تأمین معادل سهم دولت در حق بیمه سطح یک (حداقل) در آمدی روستائیان و عشایر - که در سال ۱۳۹۷ برای هر یک معادل ماهیانه ۴۰۰ هزار ریال و یکساله ۴۸۰۰ هزار ریال و برای ۳ میلیون و ۲۷۵ هزار خانوار فاقد بیمه جمعا به میزان ۱۵۷۲۰ میلیارد ریال است  (با احتساب ۱۰ درصد افزایش برای سال ۱۳۹۸) جمعا به میزان ۱۷۲۹۲ میلیارد ریال در بودجه سال ۱۳۹۸ پیش‌بینی گردد تا زمینه تحقق آرمان متعالی نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی یعنی پوشش کامل روستائیان و عشایر در دولت تدبیر و امید فراهم شود.

کد خبر 4479431

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =