شهرداران پیگیر مناسب سازی فضاهای عمومی برای تردد معلولان باشند

اراک- استاندار مرکزی گفت: شهرداران استان مرکزی مناسب سازی معابر، مکان های عمومی و فضاهای شهری را برای تسهیل تردد معلولان در اولویت کار خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده عصر روز شنبه در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: شهرداری های استان مرکزی با گرفتن مصوبات مورد نیاز از شوراهای اسلامی، برای مناسب سازی معابر، مکان های عمومی و فضاهای شهری برای تردد معلولان اقدام کنند.

وی افزود: چنانچه شهرداری نتواند در این زمینه اقدام کند، قطعا عدالت در این حوزه رعایت نشده است. بنابراین شهرداران در حوزه مناسب سازی فضای عمومی برای معلولان تلاش مضاعف انجام دهند و ضمن مساعدت شوراهای اسلامی، فرمانداران نیز بر روند کار آنها و مصوباتشان در این زمینه نظارت داشته باشند.

آقازاده بیان داشت: قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، شهرداری ها را برای اجرای مناسب سازی فضاهای تردد افراد دارای معلولیت مکلف کرده است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: این نهایت بی عدالتی است که افراد دارای معلولیت نتوانند از حقوق اولیه خود استفاده کنند.

وی اضافه کرد: شهرداران بایستی ۷۰درصد از وقت خود را در کف خیابان و محله های مختلف برای بررسی مسائل شهری و خدمات شهری سپری کنند. شهرداری که وقت خود را صرف دستورالعمل ها و مصوبات بدون عمل و یا گرفتاری‌ در کارتابل سازمانی کند، نمی تواند مفید واقع شود.

آقازاده ادامه داد: شهردار باید مبتکرانه و هنرمندانه در کوچه و بازار میان مردم باشد تا بتواند به شهروندان خدمات مناسب ارائه کند و نسبت به مشکلات و مسائل خدمات شهری آگاهی داشته باشد. شهرداری ها نوک پیکان نهضت و جهاد هستند و در واقع شهرداران اول باید هنرمند باشند بعد شهردار شوند.

استاندار مرکزی گفت: مناسب سازی فضاهای شهری برای افراد دارای معلولیت بالاترین ارزیابی برای شهرداران محسوب می‌شود و تا پایان سال جاری در این زمینه شهرداران باید کارهای قابل قبولی انجام دهند و عملکرد آنها در این خصوص در جلسات آتی مورد ارزیابی قرار می گیرد و در نهایت باید کاری کنیم که بیش از این شرمنده افراد دارای معلولیت نشویم.

کد خبر 4479584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =