فغانی قلدرخان فوتبال ایران شده است/ رفتی جام جهانی که رفتی!

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با انتقاد شدید از داور بازی با پرسپولیس و اینکه او بالای ۲۰ اشتباه داشته است، گفت: آقای فغانی شده است قلدرخان فوتبال ایران و هرکاری که دلش می‌خواهد انجام می‌دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر قلعه نویی درباره تساوی تیم فوتبال سپاهان مقابل پرسپولیس به رادیو تهران گفت: یک عذرخواهی می کنم که دیروز به نشست خبری نرفتم. گفتم اگر دیروز به نشست خبری بروم صحبتهایم احساسی است. الان حرف می زنم که به دور از عصبانیت باشد.

وی افزود: اینها از قبل یک بازی راه انداختند که باعث تاسف است باشگاه مردمی مثل پرسپولیس این کارها را کند و حرف و حدیثهایی ایجاد شود. نمونه اش هم همین کارها می شود که پرچم ژاپن را به ورزشگاه می آورند. اگر یک پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس به خاطر یک بازیکن یا اشتباه مدیران قبل بسته شده است، دلیل نمی شود پنجره داخلی برای آنها باز شود!

سرمربی سپاهان با انتقاد از مسئولان باشگاه پرسپولیس گفت: آقای خبیری کجای فوتبال است که راجع به تیم مردمی مثل سپاهان اینطور حرف می زند. مثل آن معاونی که به خاطر رانت ها به استقلال آمد و پدر این تیم را درآورد. وقتی اهل فن و امثال دادکان و مصطفوی خانه نشین باشند، این آقایان به خودشان جرات می دهند از یک هفته قبل هرچیزی که می خواهند راه اندازند. هرچند ما در حد خودمان نبودیم بخصوص در نیمه دوم.

قلعه نویی ادامه داد: ما از علی دایی تقدیر کردیم. دیروز  کار قشنگی کردیم و از محرم و کریمی خواستیم تا از سیدجلال تقدیر کنند. چرا باید آقایانی بیایند که از یک جنس دیگر هستند و کاری کنند فوتبال به سمت دیگری برود.

وی به علیرضا فغانی داور این مسابقه به شدت انتقاد کرد و گفت: آقای فغانی در این مملکت شده قلدرخان فوتبال ما. از کمیته داوران یا دپارتمان داوری نمی توانیم حرفی بزنیم. اگر هم در زمین حرفی بزنیم می گوید بیرونت می کنم. ایشان هفته گذشته چه بلایی سر سپیدرود آورد. آقای فغانی رفتی المپیک و جام جهانی که رفتی! دلیل نمی شود هرکاری که دلت می خواهد در فوتبال انجام بدهی. با سند می گویم فغانی با شخص بنده مشکل دارد. شما با من مشکل داری.

سرمربی سپاهان با بیان اینکه فغانی در بازی روز گذشته با پرسپولیس بالای ۲۰ سوت اشتباه زده است، یادآور شد: ایشان مغرورانه داوری می کند و نگاه از بالا به پایین و خودشیفتگی دارد. از قدیم گفته اند هرچه درخت پربارتر باشد افتاده تر است. اگر یک داور جوان باشد با این اشتباهات چهار هفته محروم می شود. هر هفته ای که فغانی سوت زده جنجال داشته است.

وی افزود: تو  (فغانی) با قلعه نویی مشکل داری مردانه بگو دیدار تیم های قلعه نویی را سوت نمی زنم. او با قضاوتش روز گذشته اشک ۵۰ هزار نفر را در آورد. زمانی که من در تراکتورسازی هم بودم همین کار را کرده بود. این رفتارها درست نیست.

سرمربی سپاهان با بیان اینکه از جایی که حقیقت است دفاع می کند، گفت: ما در داوری بیشترین ضرر را دیدیم. ان شاءالله آقای فردوسی پور در برنامه اش اینها را کارشناسی کند. پاک‌ترین جای فوتبال ما داوری است ولی فغانی خودش را تافته جدا بافته می داند.

وی از باشگاه پرسپولیس هم انتقاد کرد و گفت: معاون باشگاه صحبت کند. به برانکو ارادت دارم ولی او هم صحبت کرد. همه اینها تمام می شود. بازی پرسپولیس با سپاهان هم که سپهر حیدری گل زد تمام شد و رفت. اگر بپرسم سال ۷۰ چه تیمی قهرمان شد تا جستجو نکنید یادتان نمی آید چه تیمی قهرمان شده است! 

قلعه نویی درباره اینکه تیم سپاهان هم از اشتباهات داوری سود برده است، پیشنهاد عجیبی را مطرح کرد و گفت: قبول دارم. مرد است و حرفش. آقای فردوسی پور و یک گروه کارشناسی که پرسپولیس مشخص می کند کارشناسی کنند هر تیمی که بیشتر سود کرده بود، امتیازش را کم کنند! آقایان پرسپولیس و مدیران! برنامه نود کارشناسی کند و هر تیمی بیشتر از اشتباهات داوری سود کرده بود، امتیازش را کسر کنند. یقین دارم ذوب آهن، سپاهان و نساجی بیشترین ضرر را کرده اند. بله شاید یک جا در بازی با نساجی ما هم از اشتباه داوری سود کرده باشیم.

وی مجددا درباره فغانی تاکید کرد: این آقا هر هفته یک حاشیه و جنجال درست می کند و کسی جرات نمی کند به او حرفی بزند.

وزارت ورزش هم از انتقادات قلعه  نویی بی نصیب نماند. سرمربی سپاهان اظهار کرد: آقای سلطانی فر نمی شود افرادی مثل خبیری (پرسپولیس) و توفیقی (استقلال) بیایند یکسری کارها بکنند و به خود اجازه بدهند راجع به تیم های دیگر هم حرف بزنند. اگر معرفت اصفهانی ها نبود با آن داوری جنجال می شد. ما جو را آرام کردیم. قبل از بازی هم مصاحبه کردیم و خواستیم جو را آرام کنیم ولی هزار پیامک ناموسی دادند که چرا راجع به شجاع یا پرسپولیس اینطور حرف زدی!

سرمربی سپاهان با اشاره به دوران حضورش در تراکتورسازی و شباهت محرومیت این باشگاه با پرسپولیس، گفت: مگر پنجره تراکتور بسته نشد؟ من ۴ بازیکن از دست دادم و سروش رفیعی هم رفت پرسپولیس. پرسپولیس الان ۱۲ یا ۱۳ بازیکن با کیفیت دارد. پنجره تراکتور بسته شد ولی مردم خوب آذربایجان حرفی نزدند. آقایان ۱۳ بازیکن با کیفیت دارند که در تیم ملی هستند. ما که یار نداشتیم سوم شدیم و فینال جام حذفی هم رفتیم. کسی از آن تراکتور حرف نمی زند که مظلوم راهش را ادامه داد. هرجا نگاه می کنید کارشناسان به جای کارشناسی دارند از پرسپولیس حرف می زنند. مگر ما با ۱۳ یا ۱۴ بازیکن بازی نمی کنیم؟ در کل ایران یک زاویه گرفته می شود.

قلعه نویی ادامه داد: فوتبال زبان و قانون خودش را دارد. اینجا فامیل فلان وزیر و معاون پارلمانی یا فلان بستگان وزیر را به باشگاه ها می آورند تا پدر یک تیم مثل استقلال را در آورند. آنها الان کجا هستند که جواب بدهند. استقلال می توانست قهرمان آسیا شود ولی مدیرانش معلوم نیست از کجا آمدند. این چه ورزش و فوتبالی است.

وی مجددا با اشاره به داور بازی با پرسپولیس، گفت: آقای فغانی! بگو تیم هایی که قلعه نویی سرمربی اش است را قضاوت نمی کنم! بازیکن خارجی من می گوید این داور رفته است جام جهانی؟ این داور در زمین به من فحش داده است.

قلعه نویی درباره شکایت از فغانی به فدراسیون فوتبال تاکید کرد:  کارشناسان که داوری ها را ماست مالی می کنند. آقای سیف الله پور انگار یکسری حفظیات می گفت. کارشناس باید عدالت و شجاعت داشته باشد. کارشناسان یا به برنامه نیایند و یا اگر می آیند حقیقت را بگویند. من به صحنه پنالتی بازی دیروز کاری ندارم. ۲۰ صحنه می آورم که فغانی با سوتش فشار را از زمین پرسپولیس به زمین ما آورد.

وی افزود: فغانی دنبال این بود که کی روش را اخراج کند. ۲۰ سوت اشتباه داشت. ما هم کتاب داوری می خوانیم. قوانین داوری را اندازه فغانی بلد هستیم. وقتی یک کرنر را اشتباه بگیرید، سه دقیقه طول می کشد برگردد. صحنه ای که خطای کی روش را گرفته و منجر به اخراج کی روش شده را نشان بدهید! فغانی دنبال این بود تاکه بازیکن ما در آن ۵ دقیقه آخر فشار از روی هوا به تیم پرسپولیس نیاوریم. من در این فوتبال بزرگ شده‌ام و همه قوانین را بلدم.اگر یک پرسپولیس در آن صحنه بگوید کی‌روش خطا کرد هر چه آقایان بگویند من قبول می‌کنم.

کد خبر 4481056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 8 + 10 =

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 23
  • نظرات در صف انتشار: 8
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • استقلالی IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   33 35
   قلعه نویی هرجا به نفع تیمش که میشه میگه داورا انسانهای پاکی هستند. هر موقع ببره خوب حرف میزنه. هر موقع ببازه کارش همینه مثل بچه ها قهر میکنه. همین فغانی 20 مورد به نفعش گرفته یادش رفته.
   • ali IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
    2 4
    استقلالی عزیز تو نظر کارشناسان را بشنو ببین پنالتی واقعا پنالتی بوده یا نه؟
   • IR ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
    2 6
    اگر اون پنالتی رو برا سپاهان میگرفت الان چه محشری به پا میشد
  • IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   29 19
   حالا خوبه که سپاهان، نساجی و پدیده رو هم با ناداوری برده و گرنه الان باید ششم یا هفتم جدول می بود نه اول. به اینا باید ناداوری دیروز در حق پرسپولیس هم اضافه کرد.
  • سیدی IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   31 18
   قلعه نوعی یه نیمه تو ۱۸ قدم حبس بوده حالا جوری حرف میزنه که اگه بازیو ندیده باشی انگار ۱۰ تا پنالتی واسش نگرفتن و ۳ تا گل درستم افساید گرفتن!
   • ali IR ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
    2 6
    قلعه نویی یک نیمه در 18 قدم حبس بوده!!!! اون تیم مقابل دیگه چی بوده که در اون نیمه که سپاهان در 18 قدم حذف بوده نتونسته کاری بکنه اینطوری کامنت نزن عزیز برای خودت بد میشه.
  • حمیدرضا IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   24 13
   حرفهای شما و دفاع از دیگر تیمها همگی فرافکنی است. ما از مخارج خارج از قراردادتان در طول مسابقات، کابینه ای که دور و برتان است و علت عدم نتیجه گیری در بیرون از ایران مطلعیم.
  • حمیدرضا IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   28 17
   آقای قلعه نویی شما نمی توانید ببینید که داوری قاطع با شما برخورد کند. ضمن اینکه داوران اشتباه میکنند برای همه تیمها. ما می دانیم که شما بر فضای فوتبال بدون قرمز حکومت می کنید ولی خداوند جای حق نشسته.
  • IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   33 28
   دمت گرم آقاي قلعه نوعي حرفهاي خيلي از تيم هاي ورزشي و طرفدارانش را زد . فغاني هر بازي مهمي كه قضاوت كرده را هر طور بوده به تساوي كشانده
  • IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   2 8
   دمت گرم مربی با افتخار ایران
  • IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   5 4
   قلعه نویی تو فقط یه مربی هستی نه چیز دیگه
  • حسام IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   5 8
   به این شیوه حالا پرسپولیس قهرمان میشه همانطور که با ناداوری دو ساله داره میشه
  • بی طرف IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   3 5
   فوتبال ایران یعنی مافیا
  • مجتبی IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   7 5
   سلام باز این آقا باخت و شروع کرد .
  • سید عمران IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   4 11
   درود بر قلعه نویی واقعا همین طوره
  • آرشان IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   5 11
   من خودم از طرفدارهای پرسپولیسم . ولی بازی دیروز یه جورایی داوری لنگ میزد . تابلو به سمت پرسپولیس غش کرده بود. خودم به شخصه از این قضاوت ناراحت شدم.
  • گمنام IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   3 10
   قلعه نویی یکی از بهترین مربی های ایرانه. دیروز فغانی سر سپاهان را برید
  • IR ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   9 3
   مصاحبه قلعه نویی تاکتیک سپاهان برای فرار از محرومیت بزرگ است. شکستن شیشه اتوبوس پرسپولیس، حمله به همتی در فرودگاه، پرتاب نارنجک دودزا به هتل پرسپولیس، پرتاب نارنجک های مهیب به زمین بازی
  • جهانی IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   3 11
   فغانی دیروز سر سپاهان را برید.
  • IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   4 6
   بازی با استقلال را هم با داوری بردی چرا این حرفها رو نمیزدی؟ فغانی همین صحنه را با استقلال سید جلال مدافع استقلال رو هول داد و گل زد و نگرفت همه میدونن فغانی پرسپولیسیه ولی شما هم کم از داوری سود نبردی
  • از پارس اباد IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   11 1
   این آقا بیشترین بهره را از اشتباهات داوری در زمان مربیگریش مخصوصا در استقلال برده و خودش استاد سیاهنمایی و بداخلاقی فوتبالی جهت نتیجه گیری است. نمونه اش سیزده سال پیش گفت مجید جلالی خیلی مرده!!!!
  • IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
   7 5
   اینکه داور به نفع شما نگرفته و با عدالت داوری کرده که چیز بدی نیست و اینکه تماشاگران پرچم ژاپن را میآورند به چه خاطر است؟
  • مهدی IR ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
   0 1
   کسانی که میگن داوری‌ها به نفع پرسپولیسه برن فیلم داوری‌های ۳ سال اخیر رو نگاه کنند متوجه میشند که اگه اشتباهات داوری برگرده نایب قهرمانی پرسپولیس تبدیل به قهرمانی خواهد شد. یعنی سه سال قهرمانی پشت سر هم