درگیر شدن افراد در فضای مجازی  ۲۰ تا ۸۰ ساعت در هفته

بجنورد- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی امروزه افراد ۲۰ تا ۸۰ ساعت در هفته، وقت خود را در فضای مجازی تلف می کنند.

حسن لنگری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این روزها درگیر شدن دانش آموزان در فضای مجازی و عدم آموزش صحیح به منظور استفاده بهینه از فضای مجازی برای آنان سبب تهدید شده است.

لنگری در ادامه کندو کاو در آفت های فضای مجازی، چگونگی استفاده صحیح از این فضا و تبدیل کردن آن به فرصت تحصیلی را از جمله مهم ترین عواملی اعلام کرد که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: فضای مجازی می تواند برای دانش آموزان به عنوان فرصت یا تهدید نقش تاثیر گذاری داشته باشد اما عدم اطلاع رسانی و آموزش دراین حوزه سبب درگیر شدن دانش آموزان و تهدید به شمار آید ضمن اینکه خانواده دانش آموزان نیز درگیر فضای مجازی اند.

به گفته وی درگیر شدن دانش آموزان به فضای مجازی سبب می شود تا در یادگیری مهارت زندگی و مهارت آموزشی اختلال ایجاد شود و در بحث آموزش نیز دانش آموزان مطالعه محدودی داشته باشند و کاهش سرانه مطالعه را در پی داشته باشیم.

این مسئول تاکید کرد: برای آموزش پیشگیری از مخاطرات فضای مجازی از بعد جسمی و روانشناختی برنامه ریزی های بسیاری انجام شده ضمن اینکه تفاهم نامه هایی نیز با استانداری، پلیس فتا، دانشگاه ها، صدا و سیما و سازمان های مردم نهاد به منظور آموزش نحوه استفاده صحیح از فضای مجازی، آسیب های فضای مجازی و فرصت ها را داشتیم.

لنگری گفت: سال های گذشته با همکاری پلیس فتا و کارشناسان این حوزه کارگاه آموزشی برای گروه های هدف و دانش آموزان و والدین به منظور آگاه سازی دانش آموزان و والدین از آسیب های فضای مجازی و فرصت ها برگزار شد.

وی توصیه کرد: اگر دانش آموزان مهارت های زندگی، دوست یابی و نه گفتن و سایر مهارت ها را بیاموزند و سرانه گفت و گو بین خانواده ها بیشتر شود، آسیب فضای مجازی کمتر می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی تاکید کرد: استفاده صحیح از فضای مجازی برای دانش آموزان و والدین آنان تبیین و فرهنگ سازی شود تا آنان کمتر در خطر آسیب‌های اجتماعی قرار گیرند.

کد خبر 4481218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =