توانمندسازی دستگاه‌های اجرایی درتوسعه فعالیت‌های قرآنی ضروری است

اردبیل - رئیس امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: توانمندسازی کمی و کیفی دستگاه‌های مختلف اجرایی برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عزیز صابری ظهر دوشنبه در کمیته قرآنی ستاد گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی تصریح کرد: برنامه ریزی برای فراهم آوردن گفتمان قرآنی و تببین نقش قرآن در تربیت اخلاقی، اجتماعی از طریق رسانه‌ها و تثبیت آن در ایام مختلف و توجه به برگزاری نشست‌های تخصصی قرآن محور با تبیین آموزه‌های قرآنی و ترویج آن در سطح جامعه مفید واقع خواهد شد.

وی یادآور شد:ایجاد زمینه نقش‌آفرینی خودجوش خدمتگزاران قرآنی کشور به ویژه خیران در برگزاری مراسم‌های قرآن‌محور و حمایت از نوآوری‌ها و دستاوردهای قرآنی مورد تاکید است.

رئیس امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل اضافه کرد: برنامه ریزی برای فراهم آوردن گفتمان قرآنی و تببین نقش قرآن در تربیت اخلاقی، اجتماعی از طریق رسانه‌ها و تثبیت آن در ایام مختلف و توجه به برگزاری نشست‌های تخصصی قرآن محور با تبیین آموزه‌های قرآنی و ترویج آن در سطح جامعه مفید واقع خواهد شد.

 صابری ادامه داد: به منظور کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی، تمامی دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل فعالیت‌های پژوهشی، تحقیقی و فرهنگی قرآن‌محور خود را تبیین کرده و به دبیرخانه ستاد گرامیداشت دهه فجر ارسال نمایند.

وی افزود: با تشکیل کمیته تخصصی برگزاری برنامه‌های قرآنی در ستاد گرامیداشت دهه فجر به جزئیات بیشتری از مسائل پرداخت شده و در این خصوص به نتیجه‌گیری مناسبی دست خواهیم یافت.

رئیس امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل ادامه داد: تبیین دستاوردهای معنوی انقلاب اسلامی و تحولات انجام شده پس از انقلاب در زمینه گسترش علوم عارف قرآنی یک ضرورت است.

صابری افزود: تلاش در جهت آشنایی هر چه بیشتر عموم جامعه با مفاهیم قرآنی و بهره‌گیری از فرصت به دست آمده به منظور مشارکت مطلوب دستگاه‌های فرهنگی و قرآنی در دستیابی به اهداف مدنظر نقش‌آفرین خواهد بود.

کد خبر 4481290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =