سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت به ۱۵درصد رسید

اراک- نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: برمبنای مصوبه اخیر مجلس، ۱۵درصد از کل بودجه عمومی دولت بایستی به حوزه آموزش و پرورش اختصاص یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر کریمی روز دوشنبه در مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه فرهنگیان اراک اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان اهمیت زیادی برای آینده کشور دارد و به همین دلیل بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد که البته طی سال های اخیر این دانشگاه که رو به انحلال می رفت تا حدودی احیا شده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: هم اکنون بیش از ۶۰۰هزار صندلی خالی در دانشگاه های کشور وجود دارد و با کمبود دانشجوی ورودی روبرو هستیم.

کریمی بیان کرد: در بحث حقوق بگیران عرصه تعلیم و تربیت و فرهنگیان، باید شرایط عادلانه ای برقرار باشد. در همین راستا در مجلس پیگیری هایی انجام و در قانون برنامه ششم دولت موظف شد در مورد حقوق بگیران شاغل و بازنشسته متناسب سازی حقوق را اجرا کند، چون فاصله بسیار میان بیشترین و کمترین دریافتی حقوق وجود دارد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس خاطرنشان ساخت: پرداخت حقوق زیر خط فقر شایسته نظام اسلامی نیست و در حال حاضر مشاهده می شود که حداقل حقوق در کشور به مراتب پایین تر از خط فقر است.

وی تصریح کرد: در بحث ضریب افزایش حقوق نیز، اینکه یک درصد ثابتی به تمام حقوق ها اضافه شود با هیچ عدالتی سازگار نیست. چرا که در این صورت حقوق های پایین افزایش بسیار ناچیز و حقوق های بالا افزایش چشمگیر خواهند داشت و فاصله و شکاف طبقاتی بیشتر می شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس ادامه داد: در قانون بودجه سال ۹۷ مصوب شد افزایش حقوق بایستی به صورت پلکانی باشد که حقوق های پایین بیشترین و حقوق های بالا کمترین افزایش را داشته باشند.

کریمی عنوان کرد: در بحث پاداش پایان خدمت، برخی در کشور بیش از یک میلیارد تومان از بیت المال دریافت کردند، اما یک فرهنگی نهایتا بعد از یک سال دوندگی می توانست ۳۰ یا ۴۰میلیون تومان دریافت کند. این موضوع در مجلس رسیدگی و علیرغم مخالفت ها و مقامت های بسیار، سقفی برای میزان پرداختی پاداش پایان خدمت تعیین شد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس ادامه داد: امروز اگر ما می خواهیم آینده مطلوبی را برای کشور رقم بزنیم، باید مشکلات فرهنگیان رفع شود.

وی ابراز داشت: ما یک دولت فربه، حجیم و پرهزینه داریم، سیاست نظام کوچک شدن و چابک شدن دولت است. اگر این مهم اتفاق بیفتد، سه حوزه مهم آموزش، امنیت و بهداشت می تواند به خوبی از سوی دولت ساماندهی شود و شاهد مشکلات کنونی نباشیم.

کد خبر 4481790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =