شهرداری هیچ‌ ادعایی برای دریافت عوارض از بیمارستان ولیعصر ندارد

زنجان-شهردار زنجان گفت: شهرداری هیچ‌گونه ادعایی مبنی بر دریافت عوارض از بیمارستان ولیعصر زنجان ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسیح‌الله معصومی قبل از ظهر سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات پروژه توسعه بیمارستان ولیعصر (عج) زنجان که در استانداری زنجان برگزار شد، با یادآوری اینکه ۵۰ میلیارد تومان هزینه ارزش‌افزوده ناشی از تغییر کاربری و ماده ۱۰۱ به غیر از معابر و شریان‌ها است، افزود: سهم ارزش‌افزوده ناشی از  ماده ۱۰۱ و تغییر کاربری  ۲۵ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه یکی از پیشنهادات ما با توجه به اینکه هیچ‌گونه ادعایی مبنی بر دریافت عوارض از بیمارستان ولیعصر نداریم و بخشودگی ارزش‌افزوده‌ای است که قرار است صرف توسعه این بیمارستان شود، ادامه داد: این پیشنهاد را از آن جهت دادیم که خوشبختانه نگاه امروز اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری زنجان، کمک به حل مشکلات این پروژه است.

شهردار زنجان یکی از دغدغه‌های مهم این پروژه را عدم کمک مالی از سوی کسانی عنوان کرد که این پروژه را به امضا رسانده ولی در کمک‌رسانی مالی به این پروژه تا به امروز ناتوان بوده‌اند.

وی تصریح کرد: در خصوص دریافت عوارض معتقدیم بخشی از این پروژه (قسمت جنوبی) که هیئت امنا به دنبال فروش آن در قالب واحدهای تجاری و مسکونی هستند، باید عوارض پرداخت شود.

عضو هیئت مدیره بیمارستان ولیعصر (عج) زنجان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه هم‌اکنون مراحل انتخاب پیمانکار را برای پروژه توسعه بیمارستان ولیعصر (عج) زنجان پشت سر می‌گذاریم، افزود: کاربری مسکونی طرح دارای ۲۴ هزار و ۳۳۶ متر مربع، مساحت بخش تجاری دارای ۶۴۴ مترمربع، مساحت قسمت تجاری و خدماتی دارای ۹۹۷۷ مترمربع و معابر داخلی نیز دارای ۱۵ هزار و ۵۳ مترمربع است.

محمدرضا نهاوندی‌پور با بیان اینکه این طرح پس از پیشنهاد وزیر بهداشت و استاندار وقت زنجان در لیست پروژه‌های سرمایه‌گذاری استان قرار گرفت، گفت: در حال حاضر عملیات آماده‌سازی سایت ۵ هکتاری شامل تفکیک سایت، احداث، خیابان ۲۰ متری ضلع شمالی و تعریض خیابان شرقی بیمارستان از ۱۰ متر به ۲۴ متر با عقب نشینی ۱۴ متری از اراضی بیمارستان به اتمام رسیده است.

کد خبر 4482350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =