آموزش زائران عتبات باید جدی‌تر گرفته شود

نماینده بعثه رهبری در عراق، بر توجه بیشتر به آموزش زائران تأکید و آن‌ را عامل بزرگی در استفاده حداکثری از سفرهای معنوی دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی، در جلسه روحانیون‌ و مداحان کاروان‌های اعزامی به عتبات عالیات، آموزش زائرین را بسیار مهم خواند و بر توجه بیشتر به آن تاکید کرد و آن‌ را عامل بزرگی در استفاده حداکثری زائرین دانست و گفت: همه امکانات مادی برای رسیدن به زیارت و کسب معرفت و بصیرت است.

نماینده بعثه رهبری در عراق با اشاره اجر و پاداش های فراوانی که در روایات آمده است، اظهار داشت: رمز این همه پاداش را در آثار زیارت آن حضرت در زندگی فردی و اجتماعی انسان باید پیدا کرد.

وی در ادامه افزود: تنها زیارت امام حسین(ع) بود که توانست بین دو ملت ایران و عراق بهترین اتحاد و اخوت و برادری را ایجاد کند و تمام نقشه های استکباری نقش بر آب نماید. ‌

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق با اشاره به حدیثی گفت: زیارت با معرفت انسان را عرشی می کند و از لجنزار گناه و امواج تهاجمات فرهنگی نجات می دهد.

نجفی روحانی با اشاره به گنجایش کشتی حضرت نوح پیامبر گفت: کشتی امام حسین(ع) بسیار وسیع تراست و گنجایش تمام بشریت را دارد.

‌وی، کشتی امام حسین(ع) را سریع ترین و وسیع ترین کشتی عالم هستی خواند و گفت: اگر کشتی نوح عده ای را نجات داد کشتی امام حسین(ع) گنجایش کل بشریت را دارد و اگر کشتی نوح در یک مقطعی خاص جان عده ای از غرق شدن نجات داد کشتی امام حسین تمام کسانی که در آن وارد شوند حیات طیبه می بخشد.

نماینده بعثه رهبری در عراق، گفت: کشتی نوح برای یک مقطع زمانی خاص که بود ولی کشتی امام حسین(ع) برای کل زمان ها است.

نجفی روحانی از روحانیون خواست روایات وارده در مورد امام حسین را برای زائرین تبیین کنند و خورشید فروزان را به مردم معرفی کنند. 

وی گفت امام حسین به هدایت مردم مشتاق است همچنان که کل بشریت به او محتاج اند.

نجفی روحانی، از افزایش زایرین خبر داد و گفت: این روزها حرم امام حسین(ع) مملو از جمعیت است جلسات و برنامه های بعثه مقام معظم رهبری در حرم های مطهر شور و حال بسیار عجیبی پیداکرده است.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق،  آموزش زائرین را بسیار مهم خواند و بر توجه بیشتر به آن‌ تاکید کرد و آن‌ را عامل بزرگی در استفاده حداکثری زائرین دانست وگفت: همه امکانات مادی برای رسیدن به زیارت و کسب معرفت و بصیرت است و باید آموزش زائرین جدی تر گرفته شود.

کد خبر 4483295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =