آمار متفاوت پروژه‌های نیمه‌تمام/دستگاه‌های اجرایی شفاف باشند

یزد ـ نماینده پارلمانی جامعه مهندسین مشاور ایران گفت: آماری که در مورد پروژه‌های نیمه تمام در پیوست یک قانون بودجه ۹۷ ارائه شده با آمار درج شده در سامانه بازار الکترونیک متفاوت است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد اشتری پیش از ظهر امروز در کارگروه ویژه ساماندهی طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی کشور که به میزبانی یزد و با حضور اعضای کمیسیون عمرانی مجلس و جمعی از مدیران وزارتخانه‌های مرتبط برگزار شد، اظهار داشت: در سامانه مشارکت عمومی بخشی وجود دارد که در آن اطلاعات پروژه های نیمه تمام و جدید مطابق با پیوست یک قانون بودجه سال ۹۷ وجود دارد.

وی افزود: بر اساس این پیوست، استان یزد در قانون بودجه سال ۹۷ دارای ۲۵ پروژه ملی نیمه تمام و ۱۲ پروژه استانی است و در مجموع برای یزد ۳۷ پروژه نیمه تمام برای سال ۹۷ در نظر گرفته شده است.

اشتری خاطرنشان کرد: این در حالی است که در سامانه بازار الکترونیک طرح‌های نیمه تمام کشور، برای یزد در مجموع ۹ پروژه تعریف شده که این آمارها همخوانی ندارد.

نماینده پارلمانی جامعه مهندسین مشاور ایران در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه بخش خصوصی برای انجام کار، نیاز به اطلاعات شفاف دارد، افزود: بخش خصوصی انتظار دارد که دستگاه های اجرایی هر کمکی از آنها می‌خواهد، به طور شفاف مطرح کند.

وی همچنین با اشاره به برخی پروژه هایی که قابلیت واگذاری ندارند، تصریح کرد: به نظر می‌رسد اگر روی برخی پروژه ها کار شود، قابلیت واگذاری پیدا خواهد کرد.

کد خبر 4483492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =