تنها راه پیشرفت کشور انسجام داخلی است/قصد عبور از دولت را نداریم

دبیرکل حزب کارگزاران با بیان اینکه تنها راه پیشرفت کشور اتحاد و انسجام داخلی است، گفت: در این صورت کشورهای خارجی ارزش و اعتبار بیشتری برای کشور ما قائل می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی صبح امروز(جمعه) در چهارمین کنگره سراسری حزب ندای ایرانیان که در سالن برج میلاد برگزار شد، اظهار داشت: به نظر بنده در ابتدا باید در تعریف منافع ملی به اجماع رسید، از ابتدا کسانی که برای مردم مبارزه کردند همگی ادعا داشتند که برای مردم خدمت می‌کنند، یعنی در ابتدا باید به این برسیم که منافع ملی چیست یا اینکه یک فرد یا یک حزب یا یک مرجع تقلید باید این تعریف را ارائه کند و اینطور موارد باید مشخص شود.

وی گفت: زمانی کسانی بودند که منافع ملی را در ترور افراد می دانستند، اخیرا کتاب هایی چاپ شده که مشخص می کند افراد اصلی سازمان مجاهدین خلق فکر می‌کردند برای مردم کار می‌کنند و منافع ملی را تامین می کنند.

کرباسچی افزود: برخی اینطور تصور می کردند کسانی که با فکر و مشی سیاسی آنها منطبق نیستند را باید ترور کنند و این را در راستای منافع ملی تعبیر می کردند، بنابراین باید به این جمع بندی رسید که منافع ملی چیست؟

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد: برخی متدینین می گویند ما فقط باید دین را به عنوان منافع ملی در نظر بگیریم. امروز باید دید در دوران فعلی و شرایط خاص آن چگونه باید منافع ملی را برای کشوری با همه اقوام، مذاهب و گویش های مختلف تعریف کرد.

وی ادامه داد: به نظر من نباید یک نفر یا یک حزب منافع ملی را تعریف کند و شاید بهترین راهی که دنیا بعد از تحربه های زیاد به آن رسیده این است که در یک جایی که نمایندگی مردم را دارد و مراکز واقعی منتخب مردم به حساب می آیند، به این مهم رسیدگی کنند.

کرباسچی خاطرنشان کرد: بنابراین راهی جز انتخابات آزاد نداریم، انتخاباتی که همه از هر قومی، مذهبی و سلیقه ای حضور داشته باشند و بدون هیچ فشاری به ایفای نقش بپردازند. یعنی انتخابات باید آزاد باشد و البته حرف ما این نیست که خدای نکرده مجلسی که صالح نباشد تشکیل شود.

دبیرکل حزب کارگزاران بیان کرد: احزاب زیر مجموعه ای هستند که باید امور زندگی مردم را ساماندهی کنند به طور مثال مسائلی چون محیط زیست، ولی آیا در سیاست خارجی احزاب نمی‌توانند اظهار نظری داشته باشند؟

وی افزود: از مزایای دنیای امروز افکار عمومی است که می تواند بر روی تصمیم گیران تاثیر بگذارد و این مساله را در بحث قتل خاشقجی و روابط میان عربستان و آمریکا شاهد بودیم.  

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد: تنها راه پیشرفت کشور اتحاد و انسجام داخلی است که در این صورت کشورهای خارجی ارزش و اعتبار بیشتری برای کشورمان قائل می شوند.

کرباسچی تصریح کرد: ما به‌لحاظ اطلاع رسانی و تبلیغاتی نتوانستیم مردم سالاری موجود در کشور را نشان دهیم، چرا که به نظر من انتخابات ما به مراتب مردمی‌تر از خیلی از کشورهای دیگر است ولی این مهم را نتوانستیم خوب مطرح کنیم.

دبیرکل حزب کارگزارن سازندگی تصریح کرد: ما نه قصد عبور از دولت را داریم و نه خواهیم داشت و کماکان پای این دولت ایستادیم و اگر احزاب اصلاح طلب حرفی می زنند، نقدی به دولت وارد می سازند، قطعا برای پیشرفت و صلاح این دولت است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: احزاب و جناح های سیاسی نقش بسیار تعیین کننده ای در تعریف و تشخیص منافع ملی دارند.

کد خبر 4484660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =