وعده استاندار خوزستان محقق نشد/منطقه آزاد تامین اعتبار نکرد

آبادان- مدیر اداره آب و فاضلاب آبادان گفت: استاندار قول بخشیده شدن آب‌ بهای تیرماه را به مردم آبادان داد ولی این بخشش تا زمانی که منطقه آزاد اروند اعتبار آن را تامین نکند، اعمال نمی‌شود.

علیرضا خلیلی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سئوالات مداوم شهروندان آبادانی در مورد علت عدم اعمال معافیت پرداخت آب بهای دوره یاد شده که توسط استاندار قول داده شده بود، افزود: سازمان منطقه آزاد اروند باید این هزینه دو میلیارد تومان را به حساب آبفا واریز کند تا این بخشودگی اعمال شود. به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند این مسئله برای طرح در هیئت مدیره سازمان و گرفتن امضاء آنان برای واریز مبلغ در دستور کار قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: آن دسته از شهروندانی که قبض دوره یاد شده(دوره ۲۵۲ مربوط به اول تیر تا ۱۵ مردادماه) را پرداخت کرده اند پس از اعمال معافیت این مبلغ به عنوان بستانکار در قبوض بعدی آنان اعمال می شود، به طور قطع این قول شدنیست اگر منطقه به قولش عمل کند.

هدر رفت آب زیاد است

مدیر اداره امور آب و فاضلاب آبادان در بخش دیگری از سخنان خود هدر رفت آب در این شهر را زیاد عنوان کرد و گفت: روزانه ۱۴ هزار متر مکعب آب میان مشترکان آب شهری توزیع می شود که بخش زیادی از آن پرت می شود.

خلیلی نیا از فرسودگی خطوط و شکستگی ۱۰ درصدی آن به عنوان برخی از دلائل هدر رفت آب در آبادان نام برد و افزود: ۴۰ درصد آب در این شهر به مصارف غیر شرب می رسد که آبیاری فضای سبز شهرداری و آبیاری کشاورزی به خصوص در نقاط حاشیه ای از جمله آن است.

وی با بیان اینکه ماهانه ۴۰۰ میلیون تومان صرف خرید کلر و مواد منعقد کننده برای افزودن به آب آبادان می شود، بر لزوم جمع شدن موضوع پرتی های آب تاکید کرد و اظهار کرد: اگر چنین نشود مشکل کمی و افت فشار آب در برخی مناطق برطرف نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه آبادان تنها ۶۰ درصد شبکه فاضلاب دارد، تصریح کرد: از ۷۲۰ کیلومتر شبکه فاضلاب موجود در آبادان ۳۰۰ کیلومتر آن به دلیل فرسودگی نیاز به اصلاح دارد ضمن آنکه به طراحی و احداث ۴۰۰ کیلومتر شبکه جدید نیز نیاز داریم، انجام این کارها ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار احتیاج دارد.

مدیر اداره امور آب و فاضلاب آبادان یادآور شد: در بخش آب ۸۵۰ کیلومتر شبکه در آبادان داریم که ۳۰۰ کیلومتر آن نیاز به اصلاح دارد ضمن آنکه باید ۱۴۰ کیلومتر خط جدید نیز احداث شود، برای انجام این کارها ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گفته خلیلی نیا ۱۲۷ هزار مشترک آب و فاضلاب در آبادان وجود دارد که از این تعداد ۶۸ هزار مشترک آب و ۵۹ هزار مشترک فاضلاب هستند.

کد خبر 4485792

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =