راه اندازی کلینیک های پرستاری و اجرای برنامه آموزش به بیمار

شیراز- معاون پرستاری وزیر بهداشت راه اندازی کلینیک های پرستاری و آموزش به بیمار را دو برنامه مهم در ارتقای خدمات پرستاری عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر «مریم حضرتی» در نشست هم اندیشی با اساتید دانشکده پرستاری و مامایی حضرت فاطمه(س) شیراز،  با اشاره به پیشگامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راه اندازی کلینیک های مختلف از جمله ایدز و سرطان، راه اندازی کلینیک های پرستاری را نیز تلاشی در مسیر ارتقای خدمات سلامت به بیماران عنوان کرد.

او با بیان اینکه جامعه ایران به سمت سالمندی پیش می رود، بر اهمیت برنامه ریزی در مراکز خدمات جامع سلامت و ارائه خدمات مناسب به سالمندان تاکید کرد.

راه اندازی طرح الکترونیک گزارش پرستاری دیگر محور صحبت های معاون پرستاری وزیر بهداشت در جمع اساتید دانشکده پرستاری بود.

دکتر حضرتی در این خصوص توضیح داد: ما موظف هستیم با اجرای این طرح مدت زمان مراقبت مستقیم از بیمار را افزایش داده و کیفیت مراقبت ها را ارتقا بخشیم که همین امر موجب خدمات مطلوب تر و معرفی جنبه های علمی دانش پرستاری می شود.

وی با اشاره به راه اندازی شورای سیاست گذاری در این معاونت با حضور ۳۱ صاحب نظر در حوزه های مختلف پرستاری از سراسر کشور، گفت: تمامی برنامه ها پیش از عملیاتی شدن در شورا مطرح و برای اجرایی شدن تصمیم گیری می شود؛ از اساتید انتظار می رود با ارائه پیشنهادات خود به این شورا، در تصمیم گیری مطلوب همکاری داشته باشند.

معاون پرستاری وزیر بهداشت یکی دیگر از سیاست های این معاونت را پیگیری برای انتخاب اتندینگ پرستاری برشمرد و ادامه داد: هدف از این اقدام، آموزش به دانشجویان و همکاری در اداره بخش، با همکاری پرستاران دارای توانمندی بالا در این حوزه و تاثیرگذاری اجرایی کافی است که در حال حاضر در برخی شهرها مانند مشهد اجرا می شود.

دکتر حضرتی بر اهمیت آگاهی روزآمد اساتید از رویدادها و برنامه های این حوزه برای پاسخگویی کافی به دانشجویان و تقویت انگیزه آنان در این زمینه تاکید کرد و افزود: شورای سیاست گذاری بر اساس شاخص رشد جمعیت نیازسنجی های لازم را در زمینه جذب دانشجویان رشته پرستاری انجام داده است؛ بر اساس آمار، به ازای هر ۱۰ هزار نفر جمعیت، ۵۰ پرستار نیاز داریم که در حال حاضر تنها ۱۴ پرستار ارائه خدمات می کنند.

او اضافه کرد: سیاستی که در برنامه ریزی های سال ۹۸ اتخاذ شده، ممنوعیت تمدید نیروهای طرحی در تمامی رشته هاست که امکان تمدید حضور نیروهای طرحی تنها در رشته پرستاری وجود دارد.

کد خبر 4486275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =