فتنه سال ۸۸ به علت بی‌بصیرتی برخی خواص اتفاق افتاد

رشت- نشست هماهنگی ۹ دی در گیلان برگزار و مسئولان علت بروز فتنه سال ۸۸ سال را بی بصیرتی برخی از خواص دانسته و خواستار روشنگری در این زمینه شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، بعدازظهر یکشنبه نشست هماهنگی روز ۹ دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت) که در سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان برگزار شد.

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی در این نشست با اشاره به نفوذ فتنه‌گران در بدنه نظام، گفت: برخی در دولت با ایجاد شرایط دشوار اقتصادی، گسترش فقر و در نتیجه ایجاد نارضایتی در میان مردم اهداف فتنه‌گران را دنبال می‌کنند.

محمود شکری با بیان اینکه فتنه با ایجاد ناامنی در اقتصاد و تضعیف معیشت مردم ادامه دارد، افزود: دولت باید عملکرد خود در زمینه اقتصاد مقاومتی را با توجه به منویات مقام معظم رهبری بیان کند.

شکری با تأکید بر ضرورت وحدت میان نیروهای انقلابی، اظهارکرد: متاسفانه برخی با ادعای وجود پولشویی در نظام، بهانه به دست دشمنان نظام داده‌اند که این نیز فتنه دیگری است.

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی تبیین ابعاد فتنه را برای آحاد جامعه ضروری دانست و از تلاش نیروهای انقلابی در استان گیلان که با بصیرت و لحظه‌شناسی خود حماسه ۸ دی سال ۸۸ را آفریدند تشکر کرد.

وی با بیان اینکه سکوت برابر فتنه‌گران جایز نیست، گفت: نمی‌توان در برابر نفوذ فتنه‌گران در بدنه دولت و برخی تصمیم‌گیری‌های شائبه‌انگیز سکوت کرد.

شکری با اشاره به اینکه فتنه فرهنگی ببسیار مخرب‌تر از فتنه اقتصادی است، تصریح‌کرد: شبهه افکنی‌های موجود در جامعه در ادامه فتنه سال ۸۸ است که نیازمند هوشیاری ملت بصیر ایران است.

وی همچنین در ادامه بر ضرورت برگزاری جلسات تبیینی جهت حفظ آرمان های انقلاب اسلامی تأکید کرد.

لزوم تبیین ارزش‌های حماسه ۹ دی 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه با حماسه ۹ دی امید معاندان و مستکبران را نا امید کرد، اظهارکرد: حوادث سال ۸۸ با هوشیاری مقام معظم رهبری و بصیرت مردم به نفع نظام اسلامی به پایان رسید.

حجت‌الاسلام تسخیری با بیان اینکه یوم‌الله ۹ دی موج جدیدی از امید را در جامعه ایجاد کرد، ادامه داد: در سال ۸۸ عده‌ای که دم از انقلابی‌گری می‌زدند بر چهره انقلاب اسلامی پنجه کشیدند.

وی براندازی نظام را توطئه دشمن در سال ۸۸ عنوان کرد و گفت: دشمن از قدرت و بصیرت مردم و پشتیبانی از ولایت فقیه و رهبری معظم غافل بودند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان در ادامه با اشاره به فاش شدن چهره برخی‌ها بود، تصریح کرد: دشمن با استفاده از فضای رسانه‌ای به دنبال فریب مردم بود که موفق نشد. برخی از چهره‌ها در سال ۸۸ از دشمنان نظام خط می گرفتند تا برابر نظام بایستند.

وی با بیان اینکه مدیران و مسئولان استانی برای بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی نباید کوتاهی کنند، افزود: برگزاری مراسم باشکوه بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی حداقل کاری است که از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی انتظار می‌رود.

وی با بیان اینکه هنوز موضع برخی مدیران و مسئولان در مورد فتنه ۸۸ شفاف نیست، اظهارکرد: زیبنده نیست که عده‌ای با لفاظی و بازی با واژه‌ها درصدد جلب نظر همه جریان‌های سیاسی و حامیان فتنه ۸۸ باشند.

حجت‌الاسلام تسخیری عدم شفافیت مواضع برخی درباره فتنه ۸۸ را نوعی فریبکاری و حقه‌بازی دانست و بیان‌کرد: کسانی که دغدغه انقلاب اسلامی دارند نسبت به مواضع روشن مقام معظم رهبری برابر فتنه ۸۸ بی‌تفاوت نخواهند بود.

وی خواستار فعالیت گسترده برای تبیین ارزش‌های یوم الله ۹ دی شد و افزود: برگزاری باشکوه مراسم بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی و تبیین این روز بزرگ، وظیفه جریان انقلابی استان گیلان است.

دنیاطلبی سبب سقوط برخی چهره‌های انقلابی در سال ۸۸ شد

در ادامه این نشست نماینده سابق رشت در مجلس شورای اسلامی یوم‌الله ۹ دی یکی از حساس‌ترین مقاطع تاریخ انقلاب اسلامی ایران دانست، گفت: یوم‌الله ۹ دی دستاوردهای بسیاری در عرصه‌های مختلف برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد.

سیدعلی آقازاده با بیان اینکه یوم‌الله ۹ دی چالش فتنه را به فرصتی بزرگی برای بالندگی انقلاب اسلامی تبدیل کرد، افزود: فتنه ۸۸ در بستر بی‌بصیرتی برخی خواص رخ داد.

آقازاده با بیان اینکه فتنه‌گران با منفعت‌طلبی و عافیت‌طلبی دشمنان را در تهدید نظام مقدس جمهوری اسلامی همراهی کردند، بیان کرد: فتنه سال ۸۸ توطئه جریان استکباری و سناریوی دشمنان برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

نماینده سابق رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم روشنگری فتنه سال ۸۸ و تبیین یوم‌الله ۹ دی برای جامعه به ویژه نسل جوان، افزود: دنیاطلبی باعث سقوط برخی شخصیت‌های به ظاهر انقلابی شد.

وی با اشاره به گسترش فرهنگ دفاع مقدس به جهان، ادامه داد: فرهنگ یوم‌الله ۹ دی نیز باید در جامعه نهادینه شود تا نسل آینده به هوشیاری و درایت رهبری معظم انقلاب اسلامی در هدایت انقلاب اسلامی ایران آگاه شود.

آقازاده با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در قائله فتنه ۸۸ یکه‌تاز صحنه بودند، گفت: پیشگامی مقام معظم رهبری در شکست فتنه ۸۸ به عنوان یک معجزه الهی ثبت شده است که باید برای نسل جوان تبیین شود.

نماینده سابق مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشتازی برخی نخبگان گیلانی در ایجاد یوم‌الله ۸ دی، اظهارکرد: در این روز نیروهای انقلابی گیلان حماسه‌ای آفریدند که باید قدردان این بصیرت و طلایه‌داری باشیم.

کد خبر 4486897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =