اعتبارات عمرانی در بودجه سال۹۸ کاهش یافته است/ رشد هزینه های جاری

اراک- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات عمرانی برمبنای لایحه بودجه سال ۹۸ کشور کاهش و هزینه های جاری دولت افزایش یافته است.

محمد حسینی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با وجود اینکه از برنامه سوم توسعه تاکنون سعی بر این بوده که بودجه کشور از وابستگی به درآمدهای نفتی فاصله بگیرد، اما این مهم چندان عملیاتی نشده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: از سوی دیگر در شرایط کنونی شاهد هستیم که قشر حقوق بگیر کشور در اثر نوسانات قیمت، با کاهش زیاد توان و قدرت خرید روبرو هستند، بنابراین بودجه سال ۹۸ برمبنای این شرایط تدوین شده است.

وی بیان کرد: برمبنای لایحه بودجه سال ۹۸ افزایش حقوق ۲۰درصدی بایستی اعمال شود که در رابطه با چگونگی این افزایش و پلکانی بودن آن مجلس تصمیم گیری خواهد کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: همچنین برمبنای این لایحه مالیات با افزایش مواجه است. از سوی دیگر هزینه های جاری با توجه به افزایش ۲۰ درصدی حقوق ها، با افزایش روبرو است و هزینه های عمرانی و تملک دارایی های سرمایه ای نیز کمتر شده است.

حسینی با اشاره به اینکه برمبنای لایحه بودجه سال ۹۸، مجموع یارانه نقدی پرداختی به مردم ۴۲هزار میلیارد تومان خواهد بود، تصریح کرد: در مورد بهبود وضعیت معیشت مردم دولت بایستی طی سال آتی این مهم را بیشتر مورد توجه قرار دهد و دیگر اینکه جامعه نیز باید با صرفه جویی در حل مشکلات سهیم باشد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس ادامه داد: در رابطه با موضوع تولید نیز، مجلس پیگیری های لازم را برای حل مشکلات مربوط به دریافت تسهیلات به منظور تولید و اشتغال مدنظر قرار داده تا از این طریق زمینه فعالیت های اقتصادی فراهم شود.

وی اضافه کرد: طبق تصمیم دولت، وزارت اقتصاد سال آینده بایستی سه هزار میلیارد تومان بودجه از محل فروش اموال مازاد غیرمنقول دستگاه های اجرایی تامین کند.

کد خبر 4487058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =