نبود اعتبار براي رفع مسئله كارتن خوابها بهانه است

عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي گفت : سازمانهاي مسئول رسيدگي به وضع بي خانمانها و كارتن خوابها مي توانند مطالبات خود را به مجلس منعكس كنند و نداشتن اعتبار براي ساماندهي افراد بي خانمان بهانه مناسبي براي گريز از مسئوليت نيست .

سهيلا جلودار زاده در گفت وگو با خبرنگار اجتماعي مهر افزود: رسيدگي به وضع بي خانمانها وظيفه سازمانهاي حمايتي كشور به خصوص سازمان بهزيستي ، كميته امداد امام خميني و وزارت كشور است اين سازمان ها و ارگانها بر اساس قوانين مكتوب وظيفه ساماندهي و رسيدگي به آسيبهاي اجتماعي را به عهده دارند.

وي ادامه داد: رسيدگي به وضع افراد بي خانمان  نيازمند قانون و طرح جديدي نيست بلكه جزو وظايف ذاتي اين سازمانها محسوب مي شود وبي توجهي و سهل انگاري نسبت به اين موضوع را نشان مي دهد،اين سازمانها و نهادهاي مسئول هنوز نسبت به اين مسئله احساس درد نكرده اند.

وي افزود : هيچ يك از نهادهاي مسئول در اين زمينه تا به  حال  كمبود اعتبار رسيدگي به وضع بي خانمانها و كارتن خوابها را به مجلس منعكس نكرده اند ،  در حالي كه اگر در اين مورد كمبودي وجود دارد مي توانند با انعكاس آن به مجلس به خصوص در زمان حاضر كه مجلس درگير تصويب لايحه بودجه و برنامه پنجساله چهارم است ،  اقدام  و بايد براي تامين نيازهاي خود در اين زمينه  پا فشاري كنند.

نماينده مردم تهران اضافه كرد: متاسفانه سازمانها و نهادهاي مسئول در مسائل اجتماعي از اعتباراتي كه در اختيار دارند به نحو مطلوب استفاده نمي كنند و به جاي مديريت مالي مناسب به طور دائم از نبود منابع مالي شكايت مي كنند.

وي ادامه داد: افراد بي خانمان در سطح شهرها، كساني هستند كه به علل مختلف از زندگي دركنار خانواده محروم شده اند، بسياري از آنان معتادان يا افرادي هستند كه براي كار و پيدا كردن شغل به تهران يا شهرهاي بزرگ مي آيند ، علت اصلي اين معضل اجتماعي فقر است و وظيفه مستقيم و قانوني سازمانهاي حمايتي است كه براي نجات اين افراد اقدام كنند. 

 جلودار زاده گفت : وزارت كشور به عنوان مهمترين نهاد مسئول مسائل اجتماعي مي تواند نقش موثري در هماهنگ كردن بقيه سازماههاي مسئول داشته باشد ودر صورتي كه نهادهاي ديگر مانند شوراي شهر ، شهرداري يا ستاد مبارزه با مواد مخدر در اين زمينه فعاليت مي كنند ، اين فعاليت  با هماهنگي  و همكاري نهادهايي كه به طور مستقيم در اين زمينه مسئوليت دارند مانند سازمان بهزيستي ، كميته امداد و وزارت بهداشت انجام شود .

کد خبر 44876

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha