رشد ۵۰ درصدی ارائه خدمات درمانی به ورزشکاران فارس

شیراز- رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس از ظرفیت بالای فارس در حوزه پزشکی ورزشی و اینکه استان می تواند قطب پزشکی ورزشی منطقه باشد، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر کاوه باشتی در سمینار سالانه هیئت پزشکی ورزشی استان، گفت: ورزش یک نکته بسیار مهم در پیشرفت جامعه بشری محسوب می شود و در کشورهای پیشرفته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باعث پویایی و انگیزه مضاعف برای افراد در جامعه است.

وی با اشاره به جایگاه هیات پزشکی ورزشی استان فارس، گفت: این هیات می کوشد تا با برنامه ریزی و ارائه خدمات کارآمد در راستای سیاست های فدراسیون پزشکی ورزشی و همراه با اداره کل ورزش و جوانان فارس، پشتیبان ورزش قهرمانی و سلامت همگانی باشد.

رئیس هیات پزشکی ورزشی استان فارس با تبریک و قدردانی از قهرمانان و مدال آوران ملی که در بازی های آسیایی افتخار آفرین شدند، تصریح کرد: امیدواریم هیات پزشکی ورزشی بتواند مثل همیشه باعث اطمینان بخشی برای ورزشکاران عزیزمان باشد که در صورت بروز آسیب احتمالی بتوانیم به بهترین شکل ممکن به آنان خدمت کنیم.

باشتی با اشاره به کسب جایگاه های برتر توسط هیات پزشکی ورزشی فارس در زمینه های مختلف که توسط ارزیابی فدراسیون از استان ها صورت گرفت، افزود: با حضور نخبگان و بهترین ها در هیات پزشکی ورزشی و با برنامه ریزی های که در سال گذشته صورت گرفت توانستیم جایگاه ممتازی را در بسیاری از زمینه ها در ارزیابی فدراسیون کسب کنیم و امیدوارم که بتوانیم با تلاش و کوشش همچنان این جایگاه را حفظ کنیم.

وی از آموزش به عنوان مهمترین مقوله در هر موضوعی یاد کرد و تصریح کرد: نکته بسیار مهمی که ما در هیات به آن توجه ویژه داشتیم و آن را را دنبال کردیم آموزش بود و به عنوان یک رکن این موضوع را شناختیم برای جلوگیری از بروز آسیب های احتمالی و با دقت و برنامه ریزی آن را دنبال می کنیم.

رئیس هیات پزشکی ورزشی استان فارس همکاری دستگاه های متولی سلامت و ورزش با هیات را عالی عنوان کرد و گفت: با ارتباط خوبی که با اداره کل ورزش و دیگر ادارات ورزش شهرستان ها و همچنین دستگاه های متولی سلامت در استان از جمله دانشگاه علوم پزشکی، اورژانس و فدراسیون پزشکی ورزشی برقرار شده است توانسته ایم بهتر از گذشته در راستای پیشرفت جامعه ورزش قدم برداریم. 

باشتی در بخش دیگری از سخنان خود به رشد قابل توجه در ارائه خدمات به ورزشکاران اشاره کرد و افزود: در بخش درمان با رشد ۵۰درصدی نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال پرداخت هزینه درمان به  آسیب دیدگان ورزشی داشتیم که رشد قابل توجه ای است و در زمینه حق عضویت ورزشکاران در کمیته خدمات درمانی (بیمه ورزشی) نسبت به مدت زمان مشابه رشد ۱۰ درصدی را داشتیم.

وی با اشاره به قطب بودن استان فارس در زمینه های فرهنگی، ورزشی و پزشکی، عنوان کرد: استان فارس هم اکنون به کل استان های جنوب کشور و کشورهای حوزه خلیج فارس ارائه خدمت می کند.

کد خبر 4487948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =