بی‌اعتنایی مدیران بروجرد به امور جوانان/کمیته‌های تخصصی ایجاد شود

بروجرد- عدم حضور مدیران بروجرد در ستاد ساماندهی امور جوانان موجب انتقاد فرماندار بروجرد شد تا وی بر لزوم ایجاد کمیته‌های تخصصی در این حوزه تاکید کند.

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد ساماندهی امور جوانان بروجرد پیش از ظهر سه شنبه در حالی برگزار شد که تعداد زیادی از مدیران دستگاه های متولی در این جلسه حضور نداشتند و این موضوع مورد انتقاد شدید فرماندار بروجرد قرار گرفت.

بی‌توجهی مدیران بروجرد به امور جوانان

رضا آریایی فرماندار بروجرد در این جلسه ضمن ابراز گلایه از عدم حضور مدیران دستگاه های متولی در این جلسه، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که امروز شاهد آن در سیستم اداری هستیم، عدم حضور مدیران دستگاه های اجرایی در جلسات است که این امر به دلیل عدم اطلاع رسانی دقیق یا بی اهمیت دانستن موضوعات جلسات از سوی مدیران دستگاه ها اشت.

وی، افزود: متاسفانه مدیران دستگاه ها به یکدیگر احترام نمی گذارند و به دعوت دیگر ادارات در راستای برگزاری جلسات جواب نمی دهند.

فرماندار بروجرد، تصریح کرد: برخی از مدیران اظهار می کنند دعوتنامه به دستشان نمی رسد که این معضل در سطح شهرستان باید بررسی و با آن برخورد شود.

آریایی، گفت: وقتی جلسه ای بدون حضور مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شود مگر می توان انتظار خروجی داشت؟ به طور قطع این چنین انتظاری بی جا است.

وی با اشاره به واگذاری بخشی از امور ستاد ساماندهی جوانان به اداره ورزش و جوانان بروجرد، ادامه داد: ورزش و جوانان، نه نیروی انسانی دارد و نه نیروی کارشناس و متخصصی در حوزه های مربوط به جوانان که بخواهد مشکلی از این ستاد حل کند.

کمیته‌های تخصصی در حوزه جوانان تشکیل شود

فرماندار بروجرد، تصریح کرد: برای حل مشکلات جوانان باید کمیته های کار تشکیل شود و در این کمیته ها از نظرات مشاورین متخصص و کارشناس با همفکری فعالین اجتماعی استفاده شود.

آریایی، افزود: در حوزه آسیب های اجتماعی بهزیستی متخصص بوده که باید راهکارهای مناسبی را ارائه دهد و برای خروجی فعالیت ها بازده زمانی تعیین کند.

وی با بیان اینکه در جلسات مصوبات زیادی داریم اما پیگیر کننده نداریم، گفت: مخاطبین کمیته های کار، جوانان هستند و این قشر خواسته های متفاوتی دارند که این نیازها باید تخصصی برآورده شوند چرا که خواسته های بدون تحلیل خروجی ندارد.

فرماندار بروجرد با بیان اینکه متاسفانه صنعت و تولید کنندگان ارتباط ضعیفی با دانشگاه ها دارند به طوری که از پتانسیل دانشگاه ها استفاده نمی شود، تاکید کرد: باید تلاش کنیم در این حوزه ها از نظر کارشناسانه مشاورین و کارشناسان دانشگاهی بهره بیشتری ببرند.

آریایی با اشاره به تربیت دانش آموزان به عنوان جوانان آینده کشور، اظهار داشت: اگر بخواهیم در زمینه زیربنایی کار تربیتی انجام دهیم بهترین زمان و گزینه دانش آموزان در مقطع ابتدایی و راهنمایی است چرا که یادگیری در این مقطع زمانی تاثیر بیشتری دارد.

جلسات باید خروجی داشته باشند

وی، گفت: در استفاده از فضای مجازی و گوشی تلفن همراه نمی توان با خشونت رفتار کنیم و آموزش و پرورش در این زمینه می تواند نقش بسزایی ایفا کند.

فرماندار بروجرد با بیان اینکه البته آموزش کاری تخصصی است و این امر باید توسط کارشناسان انجام شود، تاکید کرد: آموزش امری طاقت فرسا است، پس به طور کارشناسی باید خانواده ها را از عوارض نامناسب استفاده دانش آموزان از گوشی تلفن همراه آشنا کرد تا نوجوانان از آسیب های احتمالی این کاربرد آگاهی پیدا کنند.

محمد مهرافزون مدیر آموزش و پرورش بروجرد نیز در این جلسه گفت: با بررسی های به عمل آمده در سطح مدارس شهرستان بروجرد حدود ۹۵ درصد دانش آموزان از گوشی تلفن همراه استفاده می کنند.

وی، افزود: برای ارائه راهکار مناسب به منظور مقابله با این معضل به همت ملی مدیران و فرهنگسازی قوی درسطح شهرستان نیاز است.

رشنو رئیس اداره ورزش و جوانان بروجرد نیز در این جلسه، گفت: تا کنون در زمینه امور جوانان به طور تخصصی کار نشده است و برای اجرای برنامه ها در این حوزه باید به ساختار تشکیلاتی ستاد توجه شود.

وی، تصریح کرد: جلساتی که برگزار می شود باید خروجی داشته باشند و در این راستا کمیته هایی تخصصی تشکیل شود تا بهتر بتوانیم مشکلات جوانان را در حوزه های مختلف بررسی و برطرف کنیم.

کد خبر 4488666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =