وحدت و تعامل حوزه و دانشگاه بایستی در عمل تحقق یابد

اراک- مسئول حوزه های علمیه استان مرکزی گفت: حوزه و دانشگاه در کنار هم باید در عرصه های مختلف اجتماعی وارد شوند تا تجلی این کنار هم بودن، در جامعه و در عمل نمود پیدا کنند.

آیت الله کاظم سپاسی در گفت و گو با خبرنگار مهر در حاشیه نشست مشترک حوزه و دانشگاه با موضوع زکات که به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه در اراک برگزار شد، اظهار داشت: حوزه و دانشگاه باید در کنار هم در عرصه‌های مختلف اجتماعی وارد شوند و کارکرد اجتماعی داشته باشند. یکی از این کارکردها می‌تواند در حوزه نظر و عمل در موضوع زکات باشد.

مسئول حوزه های علمیه استان مرکزی خاطرنشان کرد: می توان در این حوزه به راه های ترویج زکات و فرهنگ سازی و نهادینه کردن آن در میان مردم پرداخت. چرا که این هم از واجبات دین مبین اسلام است و هم در حوزه اجتماعی بسیار تاثیرگذار است و باید به دنبال رفع موانع پرداخت زکات باشیم.

بر اساس این گزارش، سپاسی بیان داشت: زکات برنامه اقتصادی اسلام است. یعنی پیامبر گرامی اسلام(ص) موضوع زکات را به عنوان یک برنامه اقتصادی و رویکرد اقتصادی اسلام در اجرای طرح عدالت مطرح کرده اند.

مسئول حوزه های علمیه استان مرکزی ادامه داد: وقتی حکومتی برقرار می‌شود این حکومت باید در عرصه های مختلف دینی و اجتماعی برنامه داشته باشد چون اگر بی برنامه و دستور کار باشد نمی تواند گام های موفقیت آمیز بردارد، حکومت اسلامی نیز به همین گونه است.

سپاسی تصریح کرد: زکات واجبی است که بسیاری از خلاها و تنگناهای اقتصادی و اجتماعی را در جامعه پر می‌کند و باید برای این موضوع برنامه وجود داشته باشد.

مسئول حوزه های علمیه استان مرکزی ادامه داد: این نشست در روز وحدت حوزه و دانشگاه برگزار شد، تا یکی از عرصه های وحدت حوزه و دانشگاه در زمینه زکات تجلی پیدا کند.

کد خبر 4488842

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =