جسد زن ۸۷ ساله برای پیشبرد علم ۲۷ هزار قطعه می شود!

سوزان پاتر زن مسنی است که ترجیح داد برای تاریخ ساز شدن و باقی گذاردن نامی نیک از خود در دنیای علم، اجازه تقسیم بدنش به ۲۷ هزار تکه را بدهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از لایو ساینس، این زن ۸۷ ساله اهل تگزاس با منجمدساختن بدن خود، تقسیم آن به ۲۷ هزار قطعه و تهیه مدل های دیجیتال از این قطعات موافقت کرده است.

قرار است دانشجویان رشته پزشکی امکان استفاده از این جسد را برای بررسی علمی و آموزشی پیدا کنند. تا به حال سابقه نداشته که فردی پیش از مرگ با تکه تکه شدن بدن خود در چنین ابعادی و با چنین جزئیاتی موافقت کند.

این زن خود پیشنهاد مذکور را مطرح کرده و تصریح کرده با توجه به اینکه می داند در آینده نزدیک خواهد مرد قصد دارد هر قطعه از بدنش مستندسازی شده و برای پیشبرد علم مورد استفاده قرار بگیرد.

بسیاری از رسانه ها با تقدیر از این اقدام خانم پاتر از ویژگی های شخصیتی و فداکاری انسانی وی تقدیر کرده اند. برخی خبرنگاران هم به وی لقب جنازه جاویدان داده اند.

قطعات بدن این زن بعد از تقسیم به ۲۷ هزار قطعه تا بدان حد کوچک خواهند بود که با چشم غیرمسلح به سختی قابل تشخیص و بررسی خواهند بود. این قطعات برای اسکن کردن به رایانه سپرده می شوند تا با دقت و سهولت بیشتری قابل بررسی باشند.

پیش از این هم انسان های زیادی قبل از مرگ وصیت کرده بودند که بدن آنها برای تشریح در اختیار دانشجویان پزشکی قرار بگیرد. اما در بهترین حالت بدن این افراد به ۲۰۰۰ یا حداکثر ۵۰۰۰ قطعه تقسیم شده است.

کد خبر 4488849

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =