۳۳ درصد سهم بازسازی سینماهای کشور متعلق به اصفهان است

اصفهان - مدیرعامل موسسه بهمن سبز حوزه هنری گفت: ۳۳ درصد سهم بازسازی سینماهای کشور متعلق به اصفهان بوده و این سهم زیاد از بازسازی به دلیل خواسته و همیاری مردم و مسئولان استان اصفهان است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود کاظمی ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت افتتاحیه رسمی پردیس سینمایی ساحل اظهار داشت: بخش سینماداری از مهم ترین بخشهای معاونت سینمایی است که بروزرسانی سینماها  را از جمله اهداف مهم  پیش روی خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه از نیمه‌های سال ۹۲ سینماهای کشور به موسسه بهمن سبز حوزه هنری به منظور بازسازی و نوسازی واگذار شده است، ابراز داشت: از سال ۹۴ تاکنون ۲۲ سینما و ۴۱ سالن در کشور بازسازی و ۱۰ سینما به ناوگان سینماهای کشور اضافه شده است.

اصفهان به تنهایی ۲۶۹۷ صندلی به ظرفیت سینماهای کشور اضافه کرده است

مدیرعامل موسسه بهمن سبز حوزه هنری با بیان اینکه از سال ۹۴ تاکنون ۱۱ هزار صندلی سینما بازسازی شده است و چهار و ۵۰۰ صندلی به ظرفیت سالن‌های سینمایی اضافه شده است، تاکید کرد: از این آمار سهم استان اصفهان سه هزار و ۶۳۷ صندلی است که دو هزار و ۶۹۷ صندلی به ظرفیت قبلی سینماهای ایران اضافه کرده است.

وی با تاکید بر اینکه ۳۳ درصد سهم بازسازی سینماهای کشور اصفهان بوده است، ابراز داشت: این سهم زیاد از بازسازی به دلیل خواسته و همیاری خود مردم اصفهان و فعالیت پرجنب و جوش و علاقه مندانه مسئولان این استان بوده است.

کاظمی با تاکید بر اینکه بزرگ‌ترین سینمادار در ایران حوزه هنری است، ابراز داشت: تمام تلاش ما این است که با ساخت و یا بازسازی مجموعه‌های سینمایی خواسته جوانان و مردم این سرزمین را در ساخت سینماهای استاندارد فراهم کنیم.

هزینه بازسازی پردیس سینمایی ساحل ۱۱ میلیارد تومان بوده است

مدیرعامل موسسه بهمن سبز حوزه هنری  در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به اینکه برآورد هزینه بازسازی سینما ساحل به شکل پردیس سینمایی ۹ میلیارد تومان بود که در نهایت با توجه به افزایش قیمت دلار به حدود ۱۱ میلیارد تومان رسید، ابراز داشت:  این سینما قرار بود اسفند ۹۶ یا ۲۵ فروردین افتتاح شود اما به دلیل کمبود تجهیزات و نقدینگی به تاخیر افتاد و در نهایت با همیاری نهادهای استان در زمان کنونی افتتاح شد.

وی به ظرفیت سالن‌های سینمایی پردیس سینما ساحل اشاره و ابراز داشت: مجموعه پردیس سینمایی ساحل دارای یک هزار و ۲۰۰ نفر صندلی است، بر این اساس ظرفیت سالن حافظ ۴۲ نفر، نصف جهان ۵۳۰ نفر، زنده رود ۱۱۶ نفر، عالی قاپو ۳۸، خواجو ۲۱ و رنگین کمان ۱۵، بهمن ۱۴۵، هشت بهشت ۲۰ نفر و کافه ۱۵۰ نفر است.

کاظمی در پاسخ به سوالی در ارتباط با اینکه صندلی های سالن کودک مناسب کودکان نیست، ابراز داشت: ما به مدت یک ماه در این سینما صندلی نداشتیم چراکه رنگ خاصی برای صندلی های کودک را مدنظر داشتیم، بر این اساس در برنامه‌های آینده، این سالن با تغییرات شاخصی همراه خواهد بود.

پیگیری های حقوقی برای سینما ایران ادامه دارد

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، در ارتباط  با سرنوشت سینماهایی مانند همایون و اندیشه به ویژه  سینما ایران که سرنوشت حقوقی آن با توجه به تخریب کامل و دست گذاشتن دیگر نهادهای استانی بر مالکیت این سینما مشخص نیست، ابراز داشت: ما همچنان پیگیر سرنوشت حقوقی این سینماها هستیم.

مدیرعامل موسسه بهمن سبز حوزه هنری اضافه کرد: ما بارها درباره وضعیت این سینماها و دغدغه‌های مهم در این ارتباط سخن گفتیم، رسانه ها منعکس کردند و به گوش مسئولان نیز رسیده است.

وی تصریح کرد: سینما فلسطین ۹ سال تعطیل بود و پس از واگذاری به موسسه بهمن سبز در کمتر از یک ماه از یک سالن مخروبه به  سینمای زیبای امروزی تبدیل شده است، از سوی دیگر سالن چهارباغ به شکل تک سالنه  دیگر رونقی نداشت اما امرزو با  پنج پرده سینمایی و سینما ساحل نیز با ۹ پرده مورد استقبال جدی جوانان و خانواده‌ها است اما در تعجب هستیم که این موارد گاهی دیده نمی شود.

  برای پویایی مجموعه های سینمایی  همت جمعی مسئولان نیاز است

کاظمی با تاکید بر اینکه باید به این باور برسیم که به تنهایی نمی توان برای پویایی مجموعه های سینمایی قدم برداشت، اظهار داشت: جای سوال است که چرا برای رونق بیشتر  سینماهای کشور که ارزان ترین تفریح را برای خانواده‌ها فراهم می سازد کاری نمی کنیم.

وی با اشاره به این سخن رهبر معظم انقلاب که هیچ چیز جای تصویر و سینما را نمی گیرد، تصریح کرد: فیلم های خوب با مضامین عالی  در کشور بسیار داریم  که می تواند حداقل دو ساعت از وقت جوانان را با تفریح سالم پر کند پس چرا در این زمینه اقدام جدی انجام نمی شود.

مسئولان و دولتمردان مجلس به ویژه کمیسیون فرهنگی باید به کمک سینما بیایند

مدیرعامل موسسه بهمن سبز حوزه هنری با اشاره به اینکه مسئولان و دولتمردان مجلس به ویژه کمیسیون فرهنگی باید به کمک سینما بیایند، اظهار داشت: سینماشهر آنچنان بودجه ای ندارد که کل سینماهای کشور را بازسازی کند، برخی می‌گویند که ما نیمه دولتی هستیم و از این طریق هزینه‌ها را تامین کنیم و این در حالی است که موسسه بهمن سبز هیچ بودجه دولتی ندارد و با فروش بلیت و کارهای جانبی هزینه ها را تامین می کند.

مسئولان نگذارند چرخه سینما از حرکت بایستد

وی با بیان اینکه تیم خلاق این موسسه در ستاد استانها به واقع برای رونق فرهنگ سینمایی وقت می گذارند، ابراز داشت: امیدواریم دیگر مسئولان به کمک سینما بیایند و نگذارند این چرخه از حرکت بایستد و چراغی از سینما خاموش شود که این امر ضرر فرهنگی بزرگی برای کشور در پی دارد.

کد خبر 4488869

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =