صدور رأی باغ برای یک ملک در شرایط مختلف آثار متفاوتی دارد

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: گاهی رأی باغ بودن می تواند موجب حفظ یک باغ و گاهی می تواند موجب صدور مجوز ساخت خارج از ضوابط شود.

به گزارش خبرنگار مهر، افشین حبیب زاده در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی پرونده یک پلاک ثبتی مبنی بر باغ بودن یا نبودن گفت: در اینکه زمین های مزروعی را نیز باغ تشخیص دهیم یا خیر باید به این نکته توجه کنیم که وقتی ما اعلام کنیم زمینی باغ است، مالکان آن می رفتند برای آن زمین با ۳۰درصد سطح اشغال پروانه می گرفتند و می ساختند.

نائب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: ولی وقتی میگفتیم زمینی باغ نیست، مالکان آن زمین باید طبق ضوابط شهرسازی و روال قانونی برای ساخت مجوز می گرفتند.

وی تاکید کرد: به محض اینکه ما می گوییم زمین باغ است، خود به خود مجوز ثانویه ای صادر می کنیم که حتی اگر نمی توانسته با مزروعی پروانه ساخت بگیرد، با مصوبه باغ میتوانسته مجوز ساخت بگیرد. فکر نکنیم اگر بگوییم باغ است یک حقی را از مالک ضایع می کنیم. وقتی شورا اعلام می کند که زمینی باغ است، یک مجوزی داده می شود که براساس آن مالکان می رفتند مجوز ساختی را دریافت می کردند و رأی شورا مبنی بر باغ برخی مواقع امتیاز محسوب می شده است. لذا صدور رأی باغ یا غیر باغ در شرایط متفاوت آثار متفاوتی بر جای می گذارد. در اینصورت گاهی رأی باغ بودن می تواند موجب حفظ یک باغ شود و گاهی می تواند موجب صدور مجوز ساخت خارج از ضوابط گردد که باید هنگام صدور رأی به این نکته توجه کنیم.

کد خبر 4488874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =