تصویب فوریت دستورالعمل اجرایی بند الف تبصره ۲۶

یک فوریت تدوین دستورالعمل اجرایی بند الف تبصره ۲۶ توسط کمیسیون اجتماعی تصویب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد حق شناس در جلسه علنی روز سه شنبه شورای شهر تهران در جریان بررسی یک فوریت دستورالعمل اجرایی بند الف تبصره ۲۶ بودجه ۹۷ گفت: در قانون بودجه سال قبل بحث مفصل کاهش بودجه فرهنگی اجتماعی مطرح شد. کمیسیون فرهنگی اجتماعی نگرانی خود را نسبت به کاهش ۲۵%بودجه به اعضای شورا و دست اندرکاران لایحه بودجه تنظیم و مطرح کردند.

وی ادامه داد: پس از کش و قوسهای فراوان نهایتا شورا پیشنهاد اختصاص ۳/۵درصد از اعتبارات تملک دارایی و سرمایه های معاونت موسسات و سازمانهای و شرکتها وابسته به شهرداری در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی را مطرح کرد.

بر اساس این حکم در بند الف تبصره ۲۶ سال ۹۷ قرار بود معاونت مربوطه با کمک معاونت برنامه ریزی دستورالعمل مربوطه را آماده کنند و به تصویب کمیسیون فرهنگی اجتماعی برسانند و این دستو العمل در صحن ارائه شود، که متاسفانه با کم کاری و عدم پیگیری مواجه بودیم.

معاونت فرهنگی و معاونت برنامه ریزی در ابتدا با روح این پیشنهاد موافقت نداشت و نسبت به تبیین این دستور العمل علی رغم پیگیری های زیاد کمیسیون مقاومت می کردنداما نهایتا با تلاش زیاد پیش نویس اولیه این دستورالعمل را در شهریور ماه دریافت کردیم و با ۴ ماه تاخیر در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مورد بحث قرار گرفت.

به گفته وی فوریت مسئله به اینجا برمی گردد که تصویب دستورالعمل ۷ ماه به تاخیر افتاده است.

این طرح به موافقت و امضاء ۱۴ عضو شورای شهر با قید دو فوریت رسید که با پیشنهاد هاشمی به قید یک فوریت تغییر یافت.

کد خبر 4488919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =