تصویب پرداخت ۲۳۱ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به صنایع یزد

یزد ـ شصت‌ و چهارمین کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید امروز در استانداری یزد تشکیل جلسه داد که در این جلسه پرداخت ۲۳۱ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به صنایع مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، شصت‌ و چهارمین کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، بعدازظهر امروز با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و رئیس سازمان بازرسی استان یزد به دبیری محمدرضا علمدار یزدی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تشکیل جلسه داد.

در این جلسه ابتدا رؤسای بانک‌های استان یزد به ارائه گزارشی از روند پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت به واحدهای صنعتی استان یزد پرداختند و علل عدم پرداخت تسهیلات به برخی واحدها توسط اعضای کارگروه تسهیل مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه با همکاری بانک‌ها، پرداخت ۶۸ فقره تسهیلات رونق تولید شامل سرمایه در گردش و ثابت به مبلغ ۲۳۱ میلیار تومان به صنایع یزد مورد تصویب قرار گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد در حاشیه این جلسه اظهار داشت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد تا امروز ۶۳ جلسه کارگروه اصلی، ۹۰ جلسه توسط کمیته‌های تخصصی و ۸۶۵ جلسه کارشناسی تشکیل داده که حاصل این جلسات، ۳ هزار و ۷۰۰ مصوبه در راستای رونق تولید بوده است.

محمدرضا علمدار یزدی بیان کرد: ۸۴ درصد مصوبات این کارگروه، بانکی بوده، شش درصد از آنها تامین اجتماعی، چهار درصد مالیاتی، یک درصد مرتبط با اداره گاز، یک درصد مرتبط با اداره برق و بقیه مربوط به سایر حوزه‌ها بوده است.

وی یادآور شد: در جلسات این کارگروه تاکنون ۳ هزار و ۵۱۰ پرونده مطرح شده که ۶۱۳ مورد مربوط به واحدهای نساجی، ۶۲۶ مورد مربوط به صنایع شیمیایی و سلولزی، ۶۰۹ مورد مربوط به صنایع معدنی، ۵۴۰ مورد مربوط به صنایع فلزی و برق، ۲۱۸ مورد غذایی و دارویی و بقیه نیز مربوط به سایر صنایع بوده است.

به گزارش مهر، در این جلسه همچنین مشکل سرمایه در گردش و استمحال بدهی شرکت کابل و برق شهید قندی و مشکل آب شرکت فسفات آسفوردی بافق مورد بررسی قرار گرفت.

کد خبر 4488943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =