مسئولیت پذیری اجتماعی از رسالت های دانشگاه نسل چهارم است

سنندج – رئیس دانشگاه کردستان گفت: یکی از رسالت های دانشگاه نسل چهارم ایفای نقش در عرصه های اجتماعی و مسئولیت پذیری اجتماعی است کە دانشگاه کردستان به این مسئله ورود کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فردین اخلاقیان بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کردستان، اظهارداشت: دانشگاه کردستان به عنوان نسل چهارم دانشگاه و با رسالت مسئولیت پذیری اجتماعی وارد عرصه بررسی موضوعات مختلف اجتماعی شده و بحث کوله بری را به عنوان یکی از چالش های شاخص در این استان مورد بررسی علمی قرار داده تا راهکارهای مناسبی برای حل این مشکل ارائه دهد.

وی با اشارە بە اینکە اکثر دانشگاه های دولتی کشور به فعالیت در زمینه نسل چهارم ورود پیدا کردە اند، افزود: دانشگاه کردستان نیز در این مسیر قرار گرفته که برای همه کسانی که در این راه فعالیت دارند جای افتخار دارد.

رئیس دانشگاه کردستان در ادامه سخنان خود به روند تکمیلی دانشگاه ها در سراسر کشور اشاره کرد و ادامه داد: دانشگاه های نسل سوم به عنوان مراکزی کارآفرین بیشتر بدنبال آموزش دانشجویان برای ورود به بازار کار بودند و امروز دیگر با ورود به نسل چهارم دانشگاه این دیدگاه ها تغییر کرده است.

اخلاقیان یادآور شد: خوشبختانه در سال های اخیر در خصوص آموزش عالی در کشور سرمایه گذاری زیادی انجام گرفته و فعالیت های علمی دانشگاه ها افزایش قابل توجهی داشته و در همین زمینه امسال چند صد مقاله در کشور انتشار یافته است.

وی با بیان اینکه امروزه خوشبختانه دانشگاه های کشور به سطح بالایی از درجه علمی بودن رسیده اند، بیان کرد: سال گذشته بیش از ۵۰ هزار مقاله معتبر از سوی نویسندگان ایرانی در مجلات مهم دنیا منتشر شد و این نشان از رشد بالای سطح علمی دانشگاه های کشور دارد.

رئیس دانشگاه کردستان با بیان اینکه چاپ مقاله هدف نهایی آموزش نیست، گفت: این دانشگاه به عنوان تنها دانشگاه دولتی کردستان بدنبال آموزش‌ های اشتغال ‌پذیر و کارآفرین است و برای این کار نیاز است که رشته ‌های متناسب با نیاز جامعه امروز را وارد دانشگاه کند.

کد خبر 4488952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =