زندگی شایسته‌ای بدون دین برای ملت‌ها باقی نخواهد ماند

رزن - عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور بابیان اینکه بدون دین زندگی شایسته‌ای برای ملت‌ها باقی نخواهد ماند، گفت: دین حیات‌آفرین است و ملتی همچون ایران می‌پروراند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله عباسعلی اختری ظهر سه شنبه در یادواره شهید آیت‌الله مفتح، شهدای روحانی، سرداران، امیران، فرماندهان و ۴۷۲ شهید سرافراز شهرستان رزن با بیان اینکه پیامبران آمدند تا جامعه‌ای زنده بسازند، گفت: دین یکی از عوامل حیات جامعه است و موجب زندگی و پویایی جامعه خواهد بود.

وی یکی دیگر از عوامل پویایی جامعه را جهاد عنوان کرد و با بیان اینکه جهاد اجازه نمی دهد جامعه‌ زیر بار ظلم برود، افزود: کسانی‌که دین را تبلیغ کرده و رواج می‌دهند به زنده بودن جامعه و حیات آن کمک می‌کنند.

عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور باتاکید بر اینکه دین حیات‌آفرین است و ملتی همچون ایران می‌پروراند، اظهارداشت: هر کسی برای گسترش دین کار می‌کند از مجاهدان راه خداست.

وی بااشاره به اینکه علمداران دین و نزدیکترین اقشار به آنان ۲ دسته هستند به طوری که یک دسته مقام شریعت را برای مردم بیان می‌کنند و دسته‌ای دیگر برای دین به میدان می‌روند که آنها علمای شهیدند، ادامه داد: جهاد ۵ شکل و ۳ درجه دارد که درجه مهمتر جهاد اکبر همان جهاد با نفس و جهاد در تصمیم‌گیری در زمان حساس و نوع دیگر جهاد اصغر و رفتن به جنگ با کفار و خون دادن است که شهیدان به ویژه شهید مفتح پیروز این جنگ بودند.

آیت‌الله عباسعلی اختری باتاکید بر اینکه تلاش شهیدمفتح در پیوند حوزه علمیه و دانشگاه بسیار باارزش است و شهید مفتح این گونه ابلاغ کرد که می‌شود هم در دانشگاه و هم در حوزه جهاد کبیر داشت، افزود: شهید مفتح راه انقلاب را تبیین می‌کرد.

عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور بااشاره به اینکه استکبار جهانی خواهان جامعه‌ای است که استکبارستیزی در آن وجود نداشته باشد، اضافه کرد: یکی از اهداف دشمنان انقلاب اختلاف افکنی بین دو نهاد حوزه و دانشگاه بود که شهیدمفتح با خون خود این اتحاد را تحکیم بخشید.

وی با بیان اینکه شهید مفتح زمانی‌که زنده بود با جان دادنش و زمانی که شهید شد با آثارش جامعه را زنده کرد، گفت: اگر ملتی خواهان زنده ماندن است باید مقاومت کرده و اهل دفاع باشد.

کد خبر 4488991

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =