تحصیل ۱۰۳۱۸ دانشجو در دانشگاه کردستان/۱۷۰ نفر خارجی هستند

سنندج - معاون آموزش دانشگاه کردستان گفت: در حال حاضر ۱۰ هزار و ۳۱۸ دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، عادل سی و سه مرده بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کردستان، اظهارداشت: هفت هزار و ۱۶۰ نفر در مقطع کارشناسی، دو هزار و ۷۰۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۴۳۷ نفر نیز در مقطع دکترا در دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه ۳۶۳ نفر عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان هستند، افزود: این تعداد دانشجو در ۵۸ رشته در مقطع کارشناسی، ۱۰۴ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۲۹ رشته در مقطع دکترا تحصیل می کنند.

معاون آموزش دانشگاه کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت دانشگاه کردستان در میان دانشگاه های کشور اشاره کرد و ادامه داد: علیرغم تمام فعالیت هایی که در چند سال اخیر در سطح دانشگاه کردستان صورت گرفته اما هنوز به جایگاه واقعی خود در سطح کشور نرسیده ایم و برای تحقق این هدف نیاز است کمیت و کیفیت فعالیت های آموزشی خود را ارتقا دهیم.

سی و سه مرده یادآور شد: یکی از مهمترین مباحثی که به دنبال آن هستیم افزایش ظرفیت دانشگاه در سال های آینده است و برای همین منظور در حال تقویت و توسعه فضاهای آموزش و ایجاد خوابگاه های داشنجویی جدید هستیم تا در صورت محقق شدن این هدف مشکلی از این ناحیه نداشته باشیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر به دلیل کمبود ظرفیت دانشگاه کردستان در پذیرش دانشجو، هنوز هم پشت کنکوری در این استان به چشم می خورند و به دلیل اینکه هزینه های تحصیل در دیگر دانشگاه های استان بالا است، ترجیح می دهند همچنان در سال آینده در آزمون سراسری این دانشگاه باز هم شرکت کنند.

معاون آموزش دانشگاه کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به تعداد دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۷۰ دانشجوی خارجی از کشورهای عراق، سوریه و افغانستان در این دانشگاه تحصیل می کنند.

سی و سه مرده اظهارداشت: این دانشجویان بیشتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند و برای عضویت در هیئت های علمی دانشگاه های کشور خود در حال آموزش هستند.

وی در پایان سخنان خود به شهریه پرداختی از سوی این دانشجویان اشاره کرد و یادآور شد: تقریبا ۸۰ درصد این دانشجویان شهریه پرداخت می کنند و ۲۰ درصد دیگر از سوی وزارتخانه های خود بورسیه هستند.

کد خبر 4489005

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =