نقشه راه آموزش‌های حرفه‌ای مدیریت زنان در آموزش و پرورش تهیه شد

رشت- مشاور وزیر و مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: نقشه راه برای آموزش‌های حرفه ای مدیریت زنان شاغل در وزارت آموزش و پرورش تهیه شده است.

به گزارش به خبرنگار، فرحناز میناییپور ظهر سه‌شنبه در نشست علمی - تخصصی نقش سازنده بانوان فرهنگی در امر تعلیم و تربیت در رشت برگزار شد، اظهارکرد: نقشه راه برای آموزش‌های حرفه‌ای مدیریت زنان شاغل در وزارت آموزش و پرورش تهیه شده است.

وی گفت: این نقشه راه یا طرح به وزیر آموزش و پرورش ارائه شده که منتظر تصویب و تخصیص بودجه برای اجرای این برنامه هستیم.

مشاور وزیر و مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: امیدواریم با اجرای این نقشه راه پرورش مدیران زن برای آینده در این وزارتخانه به صورت کاملا عملی محقق کنیم.

مینایی‌پور با بیان اینکه در دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش نقشه راهبردی توانمندسازی زنان شاغل در آموزش و پرورش طراحی و تدوین شده است تا آموزش‌های حرفه‌ای مدیریتی را کسب کنند، افزود: در هر استان زنان توانمند با گذراندن دوره‌های آموزشی شایستگی لازم را به‌دست می‌آورند.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر ضرورت راه‌اندازی بانک اطلاعاتی زنان توانمند، تصریح‌کرد: راه اندازی این بانک اطلاعاتی به تربیت و پرورش مدیران شایسته کمک می کند.

مینایی‌پور گفت: توانمندسازی زنان شاغل این وزارتخانه، ارتقای نقش و جایگاه زنان و دختران در آموزش و پرورش و توسعه تعاملات موثر در حوزه زنان از راهبردهای دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: فرهنگ مرد سالاری، کمبود مدل و الگوی زنان مدیر موفق، شایسته سالاری، جامعه پذیری متفاوت، گرایش به انتصاب مردان در حوزه مدیریت، نابرابری در امکانات آموزشی، قوانین مکتوب سازمانی و استخدامی و دور ماندن از جلسه‌های تصمیم‌گیری از جمله موانع سازمانی در ارتقای زنان به سمت‌های مدیریت ارشد و میانی است.

کد خبر 4489046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =