حقوق معوقه در خراسان شمالی برچیده شود

بجنورد- استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: صدای حقوق معوقه صدای مظلومیت مردم است، بنابراین این موضوع در استان برچیده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی شجاعی ظهر سه شنبه در شورای اداری خراسان شمالی با تاکید براینکه صدایی از حقوق معوقه کارکنان به استانداری نرسد، اظهار کرد: کارکنان اداری و تمامی نیروهای دستگاه های اجرایی و شهرداری ها، نباید حقوق معوقه ای داشته باشند در غیر این حقوق مدیر و فرماندار شهرستان مربوطه قطع خواهد شد.

شجاعی در ادامه خطاب به مدیران و فرمانداران، گفت: مسئولیت صفر تا صد حوزه کاری و در شهرستان ها با فرماندار است و چنانچه ارباب رجوعی به استانداری مراجعه کند، نشان دهنده کم کاری و نبود مدیر است.

وی افزود: چنانچه فرمانداری با استدلال کم کاری مدیری را در شهرستان اعلام کند، نخواهم گذاشت مدیر حتی یک روز به کار خود ادامه دهد.

استاندار خراسان شمالی با تاکید براینکه مدیران به سمت مردم بروند، بیان کرد: قابل قبول نیست مردم برای انجام نشدن امور خود به مرکز استان مراجعه کنند، بنابراین مدیران بین مردم مخصوصا روستاییان حضور پیدا کنند.

شجاعی تاکید کرد: مدیرانی که در شهرستان ها مسئولیت پذیرفته اند حق خروج از آن شهرستان را ندارد، درست نیست مدیری برای سفر به مرکز استان دو ساعت اداره را ترک و کار مردم بر زمین بماند.

تفویض اختیار براساس قانون

استاندار خراسان شمالی در ادامه به تفویض اختیار براساس قانون اشاره کرد و افزود: مدیران کل و فرمانداران در بحث تفویض اختیارات، تا آنجا که قانون اجازه داده مسئولیت ها را بدون خست در اختیار معاونان قرار دهند.

شجاعی همچنین با تذکر بر اینکه دستگاه های اجرایی اختلافات بین خود را ظرف ۱۰ روز برطرف کنند، اظهار کرد: مشکلات بین دستگاه ها قابل قبول نیست و مسلما با این نوع رفتارها کاری پیش نخواهد رفت.

وی اضافه کرد: برای رسیدن به موفقیت باید از تمام ظرفیت ها با انسجام، هم افزایی و هم پوشانی و یاری یگدیگر تلاش کرد.

شجاعی در بخشی دیگر از سخنان خود به مشکلات اصلی کشور اشاره کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران طی چهار دهه نواع تهدیدها و تحریم را پست سر گذاشته است، بنابراین تحریم ها مشکل اساسی کشور نیست بلکه مشکل اصلی سوء مدیریت است.

وی اظهار کرد: اگر شیوه مدیرتی ما اصلاح شود قطعا وضعیت استان و کشور دگرگون خواهد شد و لازمه آن برنامه همراه با حرکت و تلاش شبانه روزی است.

مقام عالی دولت در خراسان شمالی بیان کرد: در شرایط کنونی، کوبیدن بر تبل اختلاف و تنش سم مهلک است، بنابراین مدیران اگر تفکرات خود را تغییر نمی دهند و گامی برای رفع مشکلات مردم بر نمی دارند، وقت ما و خود را نگیرند، کنار بروند.

شجاعی ادامه داد: توسعه شتابان خراسان شمالی دغدغه تمام گروه ها است، بنابراین همه باید کمک کنند تا مشکلات از سر راه برداشته شود.

وی تصریح کرد: بخشی از کمبودهای خراسان شمالی باوجود خدمات مناسب دولت ها به دلیل مشکل مدیریتی است که باید اصلاح شود.

استاندار خراسان شمالی افزود: مدیران با تجربیاتی که دارند سهم خود در برنامه ها را بر اساس اولویت مشخص و در جهت توسعه استان گام بردارد.

شجاعی گفت: اعتبارات کافی برای ساختن وجود دارد اما مشکل بر سر نداشتن اولویت ها است، مدیری که به فکر مردم باشد معنای واقعی اولویت را درک کرده است.

اوضاع معیشتی مردم خوب نیست

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی که بر کشور حاکم شده، ضرورت دارد مدیر پیش از انجام هر کاری پرداختی ها را در اولویت قرار دهد، چرا که اگر پولی برای پراخت معوقات موجود نیست، دلیل هم برای اجرای پروژه وجود نداشته باشد.

استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: با وجود اینکه در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم اما هنوز یکی از روستاهای شهرستان فاروج برق ندارد که این نشان دهنده کم بود اعتبار نیست چرا که با ۳۰۰ میلیون تومان می توانستید روستا را دارای برق کنید.

شجاعی تاکید کرد: روستای مورد نظر در شهرستان فاروج باید ظرف ۱۵ روز برق دار شود.

وی در ادامه برحضور جوانان و زنان در توسعه استان تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت بیشتر جوانان با انگیزه و بانوان در پست های مدیریتی استفاده شود و این نشان دهنده تحول و پرورش نیرو است.

استاندار خراسان شمالی همچنین نقش بانک ها در حوزه اقتصادی را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: کمتر سرمایه گذاری می تواند بدون تکیه بر تسهیلات بانکی اقدامی انجام دهد.

شجاعی تصریح کرد: در خراسان شمالی سرمایه‌گذار فراری داده می‌شود و علت آن وجود ایستگاه‌های غیر ضروری است.

وی تاکید کرد: مدیران برای جذب سرمایه گذار، مدیریت بیت المال و اجرای قانون، امور مردم را تسهیل کنند تا شاهد توسعه باشیم.

مقام عالی دولت در خراسان شمالی تاکید کرد: زمان برای مدیران مهم باشد و کار امروز را به فردا موکول نکنند چرا که دیگر کارآیی لازم را نخواهد داشت.

شجاعی همچنین بر اجرای مصوبات جلسات شورای اداری تاکید کرد و گفت: اجرا نشدن مصوبه ای سبب بر زمین ماندن یک کار بزرگ و حیاتی در استان خواهد شد.

وی گذشت به احتکار کنندگان را ظلم به مردم دانست و اظهار کرد: همان گونه که گران فروشان شرایط مردم و نظام را رعایت نکردند نباید موقعیت آنان را درک کرد و در این مورد خودم به طور ویژه وارد می‌شوم.

کد خبر 4489088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =