مدیرانی که به وظایف خود عمل نکنند با آبادان خداحافظی می کنند

آبادان – سرپرست فرمانداری شهرستان آبادان گفت: اگر خروجی جلسات مثبت نباشد و منجر به رفع مشکلات نشود، مدیران مربوطه ای که به وظایف خود عمل نکرده باشند با آبادان خداحافظی می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید زین العابدین موسوی امشب در جلسه شورای اداری که در محل حسینیه فاطمه الزهرا شهر چوئبده برگزار شد با اشاره به اینکه سیاست فرمانداری برگزاری جلسات شورای اداری خارج از محل فرمانداری است، افزود: آشنایی با مشکلات هر منطقه ای که در آن جلسه برگزار می شود و حل مشکلات در ادامه بازدیدهای میدانی، ابتدایی ترین خروجی برگزاری جلسات است و به شخصه از نتایج جلسات برگزار شده در مناطق شطیط و سلیچ رضایت ندارم.

وی با بیان اینکه به رغم وعده های داده شده کارها به خوبی پیش نمی رود، افزود: این احتمال وجود دارد که برخی مدیران برنامه ریزی برای رفع مشکلات را جدی نگرفته اند لذا کارهایی که نیاز به پیگیری برای کاهش مشکل داشت اصلا انجام نشده است از این رو اعلام می کنم اگر خروجی جلسات مثبت نباشد و منجر به رفع مشکلات نشود، مدیران مربوطه ای که به وظایف خود عمل نکرده باشند با آبادان خداحافظی می کنند لذا جدی گرفتن جلسات از سوی مدیران باید نهادینه شود.

سرپرست فرمانداری آبادان تصریح کرد: فرضیه دیگر آن است که مدیران فکر می کنند که اگر در طول روز چهار یا پنج ساعت کار کنند می توانند تمام مشکلات را حل کنند اما ما نیاز به دو برابر شدن ساعات کاری خود داریم، ماموریت بنده به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان به حرکت درآوردن مدیران کم کار است.

موسوی گفت: ۲۲ سال از زمان شروع راه اندازی بندر استاندارد چوئبده می گذرد و انتظار آن است که این بندر علاوه بر توسعه فعالیت های صادرات و واردات سبب ایجاد اشتغال برای اهالی منطقه شود اما وقتی در این باره از مردم می پرسیم نه تنها رضایت ندارند بلکه معتقد هستند بر مشکلاتشان اضافه هم شده است؛ بندر چوئبده به عنوان یکی از بنادر مهم آبادان با تضمین و هزینه کرد نظام ساخته و راه اندازی شد اما هیچ مشکلی را از مردم این منطقه حل نکرده است.

وی با اشاره به تشکیل نهادی اقتصادی و تجاری تحت عنوان منطقه آزاد اروند افزود: از نمایندگان مجلس می خواهیم بکوشند تا شهرهای کم برخوردار چوئبده و اروندکنار با رویکرد آباد شدن هرچه سریعتر به محدوده منطقه آزاد اروند الحاق شوند؛ در این راستا منتظر نتیجه کارگروه تخصصی برای این الحاق هستیم.

موسوی با تاکید بر استفاده از نیروهای بومی منطقه در اشتغال های ایجاد شده، اظهار کرد: تمامی کسانی که در چوئبده مسئولیت دارند باید در اینجا ساکن باشند و اگر نمی توانند باید جای خود را به کسانی بدهند که به این منطقه تعلق خاطر دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات امنیتی مطرح شده موجود در این منطقه تصریح کرد: باید هر چه سریعتر مشکلات امنیتی و انتظامی در چوئبده حل شود و اگر برای رفع آنها نیاز به کمک باشد به طور حتم همراهی و حمایت خواهیم کرد، در زمینه تعیین تکلیف ناوگان حمل و نقل شهری نیز هر چه سریعتر چاره اندیشی و کار شود.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعتبار مصوب ۳۰ میلیارد تومانی منطقه آزاد اروند برای کمک به عمران و آبادی شهر چوئبده که مقرر شد در یک دوره سه ساله پرداخت شود، گفت: متاسفانه دستگاه های اجرایی در جذب این اعتبار بسیار کم کاری کردند و در سال جاری تاکنون هیچ اقدامی برای جذب آن نکرده اند.

وی توسعه فعالیت های مرکز کشتی سازی، سایت پرورش ماهی و میگو و شهرک صنعتی با هدف ایجاد زمینه اشتغال برای جوانان منطقه را از اولویت های قابل انجام مسئولان مربوطه دانست و افزود: به منظور جلوگیری از تجمعات کارگران مسئولان تمام تلاش خود را برای پرداخت حقوق های معوقه بکار گیرند، شهرداری و اداره آب و فاضلاب روستایی آبادان به جامعه کارگری احترام بگذارند و حقوق کارگران را به موقع بپردازند تا آنان در امرار معاش خود با مشکل روبرو نشوند.

سرپرست فرمانداری آبادان اظهار کرد: متاسفانه بسیاری از دستگاه های اجرایی از آب و برق استفاده می کنند اما بدهی خود را به سازمان های مربوطه پرداخت نمی کنند، پرداخت نکردن عوارض به شهرداری از سوی این دستگاه ها روند ارائه خدمات عمومی را دچار اختلال می کند  پس بار دیگر به پرداخت بدهی های دستگاه های اجرایی به سازمان های خدماتی از جمله آب، برق و شهرداری تأکید داریم.

وی یادآور شد: اگر کاری برای مردم انجام می شود جزء وظایف و مسئولیت های هر ارگانی است و از این بابت هیچ منتی بر مردم نداریم، اما مدیران باید بابت کارهایی که نشده گزارش ارائه کنند، لذا به مدت ۲۰ روز دستگاه های خدمات رسان در قالب گروه های مختلف با حضور در چوئبده نسبت به رفع مشکلات قابل رفع، اقدام کنند.

کد خبر 4489159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =