کنفرانس فناوری موج میلیمتری و تراهرتز برگزار شد

پنجمین کنفرانس فناوری موج میلیمتری و تراهرتز با هدف گسترش دانش فنی در شناخت و به کارگیری فناوری موج میلیمتری و تراهرتز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

به گزارش  خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پنجمین کنفرانس فناوری موج میلیمتری و تراهرتز توسط قطب علمی دو دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه تهران برگزار شد.

دکتر عبدالعلی عبدی پور رئیس پنجمین کنفرانس فناوری موج میلیمتری و تراهرتز گفت: هدف از برگزاری این کنفرانس تبادل نظر علمی و ارائه آخرین یافته های تحقیقاتی مرتبط با موضوع موج میلیمتری و تراهرتز است. 

وی افزود: به این کنفرانس بیش از ۶۰ مقاله ارسال شد که پس از چندین دوره داوری در نهایت ۲۷ مقاله برای ارائه در این کنفرانس انتخاب شد.

رئیس پنجمین کنفرانس فناوری موج میلیمتری و تراهرتز خاطرنشان کرد: تعداد مقالات خارجی ارائه شده به این کنفرانس نسبت به دوره های گذشته دو برابر شده است.

عبدی پور عنوان کرد: این کنفرانس هر دوسال یک بار توسط دانشگاه های صنعتی امیرکبیر و تهران برگزار می شود.

در حوزه نانو به اهداف آموزشی و فناوری رسیده ایم

در ادامه دکتررضا فرجی دانا در پنجمین کنفرانس فناوری موج میلیمتری و تراهرتز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در عرصه های آموزشی شاهد از میان برداشته شدن مرز تشکیلاتی دپارتمان ها و دانشکده ها هستیم.

وی افزود: در واقع در عرصه آموزشی به سمت میان رشته ای شدن درحال حرکت هستیم که این امر افق های جدید علمی و فناوری را برای محققان و پژوهشگران باز می کند.

استاد دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: به طور مثال در حوزه نانو هیچ دپارتمان و یا دانشکده ای در دانشگاه تهران تشکیل نشد اما میان تمام افرادی که در این حوزه کار می کردند ارتباط برقرار شد و همین امر موجب شد تا به مقصود آموزشی و فناوری در این رشته میان رشته ای دست یابیم.

فرجی دانا اظهار داشت: در حوزه پژوهشی نیز  شاهد تخصصی شدن کنفرانس ها هستیم.

وی تاکید کرد: یکی از وظایف اساتید این است که امید را به جوانان القا کنند تا دانشجویان جوان بتوانند در حوزه های علمی و آموزشی فعالیت داشته باشند.

کد خبر 4489617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =