رسانه ها مهدویت را معرفی کنند/هجمه های سنگین غرب به مهدویت

بیرجند- مسئول امور بنیاد مهدی موعود خراسان رضوی با اشاره به هجمه های غرب نسبت به مهدویت گفت: رسانه ها به درستی مهدویت را معرفی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید جعفر موسوی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست منطقه ای مدیران عامل بنیاد های فرهنگی مهدی موعود شرق کشور با بیان اینکه هجمه رسانه های غرب وظایف ما را نسبت به مهدویت سنگین کرده است، اظهار کرد: رسانه ها معرفی انقلابی که برگرفته از مهدویت است، رسالت سنگینی دارند.

وی ادامه داد: اگر رسانه ها مهدویت را به درستی معرفی کنند، زودتر به اهداف انقلاب که زمینه سازی ظهر امام عصر است، می رسیم.

مسئول امور بنیاد مهدی موعود خراسان رضوی با بیان اینکه نخبگان و رسانه ها باید نسبت به تکالیف خود نسبت به مهدویت بازخوانی داشته باشند، گفت: برنامه ریزی دقیق در داخل کشور یکی از نیازهای روز جامعه پیرامون امر مهدویت است.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه بنیاد مهدویت تاکنون اقدامات خوبی انجام داده است، افزود: امید است بتوانیم با هم افزایی و همفکری در این نشست به اهداف خود برسیم.

وی با بیان اینکه خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان جزو استان های تلفیقی هستند، افزود: باید در راستای معرفی مهدویت در بین فرق شیعه و اهل سنت گام های بیشتری برداشته شود.

مسئول امور بنیاد مهدی موعود خراسان رضوی با بیان اینکه نگاه اهل سنت و اهل تشیع به مهدویت مشترک است، گفت: مهدویت به عنوان بحثی اساسی در بین این فرق مطرح است.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به مصوبه های جلسه قبل کارگروه بیان کرد: باید مصوبه های تصویب شده عملیاتی شود.

مسئول امور بنیاد مهدی موعود در زاهدان هم در این جلسه با اشاره به اهداف برگزاری این نشست بیان کرد: اگر در برگزاری برنامه های مهدوی، از توان استان ها استفاده شود موفقیت بهتر و بیشتری در امر ترویج مهدویت داریم.

موسی شهرکی با بیان اینکه در نشست قبل ۱۴ مصوبه داشته ایم، اظهار کرد: از این مصوبه ها تاکنون دو مصوبه اجرایی شده است.

وی خواستار همفکری بنیاد مهدویت استان های شرق در اجرای برنامه های ویژه مهدویت شد و افزود: اگر بتوانیم طرح رشد را برای گام اولیه برای تربیت مدرسین برگزار شود، میزان هزینه ها نسبت به سایر دوره ها نصف می شود.

مسئول امور بنیاد مهدی موعود در زاهدان با گلایه از اعضای کارگروه بیان کرد: علی رغم اینکه در این جلسه ها وقت گذاشته و مصوباتی به تصویب می رسد، اعضا انچه مربوط به خودشان است را انجام نمی دهند.

شهرکی  با بیان اینکه بنیاد فرهنگی مهدی موعود امر مهم ترویج معارف مهدوی را به انجام می رساند، گفت: برای بهتر انجام شدن کارها، استان ها را به چند گروه تقسیم کرده اند.

وی با بیان اینکه از جمله گروه های کشوری منطقه سه کشور شامل خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و کرمان است، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۰ جلسه برگزار شده است.

شهرکی‌بیان کرد: بررسی مصوبات جلسه قبل، بررسی توافقاتی که بنیاد مرکز با نهادها منعقد کرده است و انتخاب دبیر جدید کارگروه برای یک دوره آینده از جمله برنامه های این نشست است.

کد خبر 4489767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =