سمن‌های فعال در زمینه گردشگری استان سمنان افزایش یافته‌اند

مهدی‌شهر - مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان گفت: طی سال‌های اخیر با نگاه مثبت نهادهای دولتی، سمن‌های فعال در زمینه گردشگری استان افزایش یافته‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جهانشاهی در مراسم سومین دوره آموزشی تشکل‌های مردم نهاد منطقه یک کشور سازمان میراث فرهنگی که همزمان با ظهر چهارشنبه در مهدی‌شهر برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه تشکل‌های مردم نهاد نقش مهمی در حفاظت از میراث فرهنگی دارند، تاکید کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد رشد کمی و کیفی تشکل‌های مردم نهاد در کشور بوده‌ایم که این امر به تناسب در استان نیز رخ داده است.

وی با بیان اینکه رشد سمن‌های فعال در حوزه های مختلف از جمله گردشگری، نوید روزهای خوب برای توسعه این صنعت را می‌دهد، ابراز کرد: تشکل‌های مردم نهاد می‌توانند نقش مهمی در حفاظت از میراث فرهنگی دارند و می توان از ظرفیت آن‌ها در راستای بهره‌برداری پایدار از آثار و جاذبه‌های استان سمنان بهره برد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان همچنین ادامه داد: ارتقای صنایع‌دستی و گردشگری با حضور سمن‌های فعال مردمی در این حوزه می‌تواند به رشد خوبی برسد چرا که سمن‌ها بازوان توسعه گردشگری هستند و می‌توانند در زمینه‌های مختلفی چون بوم‌گردی، اکوتوریسم و ... فعال باشند.

جهانشاهی با بیان اینکه تشکل‌های مردم نهاد می‌توانند با برنامه‌ریزی و جذب حمایت مالی در کنار افزایش مشارکت مردم زمینه گردشگری را در بخش‌های مختلف فراهم سازد، تاکید کرد: این امر بازوی همراهی کننده نهادهای دولتی مانند میراث فرهنگی خواهد بود که در نهایت به تقویت فروش و توسعه صنایع دستی منجر می‌شود.

وی با بیان اینکه تشکل‌های مردم نهاد نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی دیگران دارند که این نقش قطعاً در آینده بیشتر نیز خواهد شد، بیان کرد: باید از این تشکل‌ها حمایت کرد.

کد خبر 4489780

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =