قزوین پیشرو در استفاده از فناوری های نوین در بخش کشاورزی است

قزوین- معاون آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت: استان قزوین پیشرو در استفاده از فناوری و تکنولوژی های نوین در بخش کشاورزی و حفظ نباتات است .

به گزارش خبرنگار مهر، سرافرازی روز چهارشنبه در چهارمین جلسه مدیران حفظ نباتات منطقه یک «شامل ۹ استان کشور» که با حضور پویا نجفی مدیر حراست و نوروزیان مسئول نظارت بر سموم سازمان حفظ نباتات کشور، مجید اسماعیلی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین و مدیران در مجموعه باغستان برگزار شد ضمن تقدیر از اقدامات خوب انجام شده در زمینه حفظ نباتات اظهار کرد: رویکرد سازمان حفظ نباتات به مدیریت هوشمند؛ عوامل خسارتزا و استفاده از فناوریهای و تکنولوژیهای کنترل از راه دور و همچنین استفاده از ماهواره و پهباد و درامر پیش آگاهی و ردیابی آفات مثبت است.

وی افزود: استان قزوین دراین موضوعات همواره پیشرو بوده و پتانسیل های خوبی برای اجرای طرح های مهم بخش کشاورزی دارد.

سرافرازی در خصوص سیاستهای جدید سازمان حفظ نباتات کشور به ویژه احیای کلینیک های گیاهپزشکی و نظارت بر فروشگاههای سموم مطالبی بیان کرد و تصریح کرد : مدیران حفظ نباتات استانها باید آفات و بیمای های کلیدی استان خود، وضعیت کلینیکها و فروشگاهها و پراکنش آنها را به دقت بررسی وگزارش دهند.

مجید اسماعیلی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین نیز سیمای کشاورزی استان قزوین و اقدامات انجام شده در راستای حفظ نباتات را تشریح کرد.

در پایان این جلسه از سایت مدیریت هوشمند سازمان بازدید شد.

در این همایش یکروزه مدیران حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استانهای؛ قزوین، تهران، البرز، زنجان، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی حضور داشتند که در خصوص بررسی مسایل و مشکلات حوزه گیاهپزشکی و به ویژه کلینیکها و فروشگاههای سموم بحث و تبادل نظر شد.

کد خبر 4489849

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =