ضعف در جذب تسهیلات اشتغالزای حوزه میراث فرهنگی و صنعت رومشکان

خرم‌آباد- فرماندار رومشکان، از ضعف در جذب تسهیلات اشتغالزای حوزه میراث فرهنگی و صنعت این شهرستان انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، نورالدین درمنان ظهر چهارشنبه در شورای اشتغال و سرمایه گذاری لرستان در سخنانی با اشاره به مکاتبات گوناگون با بانک ها و دستگاههای اجرایی استان در این حوزه، اظهار داشت: این مکاتبات و پیگیری های مستمر در حوزه پرداخت تسهیلات به طرح های اشتغالزای رومشکان متاسفانه ختم به نتیجه نشده و این امر موجب شد که درخواست جلسه از معاون اقتصادی استاندار داشته باشیم.

وی با بیان اینکه به هر دلیلی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان توجهی در رابطه با جذب تسهیلات برای طرح های اشتغالزا در شهرستان رومشکان ندارند، عنوان کرد: این دو دستگاه کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان جذب داشته اند.

فرماندار رومشکان با تاکید بر اینکه اگر این روند ادامه داشته باشد وضعیت شهرستان بهتر از این نخواهد شد، افزود: این دستگاهها اگر می توانند تسهیلات را در این زمینه جذب کنند در این جلسه اعلام کنند و بر اساس قولی که می دهند نیز عمل شود، اگر نمی توانند، سهم این دو دستگاه به سهم جهاد کشاورزی اضافه شود.

درمنان با تاکید بر اینکه بی توجهی این دو دستگاه موجب شده که ظرفیت سرمایه گذاری در حوزه میراث فرهنگی شهرستان ایجاد نشده و حوزه صنعت نیز در رومشکان فعال نباشد، گفت: اینکه حدود ۸۶ درصد از زمین زراعی رومشکان دیم است و محور زندگی مردم دامداری است نباید موجب شود که شهرستان رومشکان از پرداخت تسهیلات روستایی محروم شود.

وی با تاکید بر اینکه دو دستگاه میراث فرهنگی و صمت لرستان اگر می توانند تسهیلات را جذب کنند در این جلسه مشخص شود و طرح نیز تعریف کنند، گفت: اگر نمی توانند اجازه داده شود با توجه به اینکه دامپروری محور زندگی مردم شهرستان است و می توانیم صادرات دام را داشته باشیم سهم پرداخت تسهیلات حوزه کشاورزی رومشکان افزایش پیدا کند.

فرماندار رومشکان، تصریح کرد: همچنین حضور میدانی مدیران دستگاههای اجرایی و بانک ها در شهرستان رومشکان بیشتر شود.

کد خبر 4489876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =