استادان در ماموریت های دانشگاه ها کارهای ملی انجام دهند

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه تمام ماموریت هایی که در دانشگاه ها داریم رو به پیشرفت است، تاکید کرد: استادان در ماموریت ها باید کارها و اقدام های ملی انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر باقر لاریجانی در نشست بررسی راهکارهای ارتقای بسته های تحول در آموزش پزشکی در جمع اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز و کلان منطقه پنج بر ضرورت جذب منابع برای توسعه آموزش علوم پزشکی تاکید کرد.

وی از مسوولان آموزشی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کلان منطقه پنج خواست تا با استفاده از هزینه خصوصی و غیر دولتی اقدام به توسعه و ارتقای دانشگاه کرده و با توجه به نتایج اعتباربخشی که به ایشان ابلاغ شده در راستای ارتقای استاندارهای آموزشی دانشگاه تلاش کنند.

وی با بیان اینکه مصوبه آمایش سرزمینی زمینه های لازم برای توسعه منطقی آموزش عالی سلامت در کشور را فراهم کرده، اضافه کرد: هماهنگی بین منطقه باید توسعه یابد، زیرا ظرفیت ها و قابلیت های بسیار بالایی در این منطقه وجود دارد.
 
لاریجانی با اشاره به ماموریت های محول شده به کلان منطقه آمایشی ۵، از ماموریت توسعه برنامه پزشک خانواده و آموزش پزشکان در این زمینه یاد کرد و گفت: دانشگاه ها و مناطق در زمینه هایی که  به ایشان ماموریت داده شده در سطح کشور فعالیت کنند و در واقع همکار وزارت بهداشت در این زمینه هستند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه تمام ماموریت هایی که در دانشگاه ها داریم رو به پیشرفت و توسعه است، تاکید کرد: استادان در ماموریت ها باید کارها و اقدام های ملی انجام دهند و ماموریت ها باید موجب توسعه کشور شود؛ با مقاومت در برابر تمامی سختی ها، خدمت به کشور را در اولویت قرار دهیم.

وی همچنین حضور استادان و اعضای هیئت علمی برجسته کشور در کلان منطقه پنج را یک فرصت طلایی برای این منطقه خواند و تاکید کرد: دانشگاه ها باید از ظرفیت اعضای هیئت علمی در تحول آموزش بهره برداری کنند.

کد خبر 4489891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =