قوانین اقتصادی غیر دینی فاصله طبقاتی را افزایش می دهد

مشهد- مدرس حوزه علمیه اهل سنت تایباد گفت: اگر قوانین اقتصادی در چارچوب دین نباشد هر روز فاصله طبقاتی در جامعه بیشتر می شود.

به گزارش خبرنگارمهر، مولوی علیرضا یعقوبی ظهر چهارشنبه در نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت خراسان رضوی با موضوع نقش علما در تبیین اقتصاد اسلامی و حمایت از کالای ایرانی که در مشهد برگزار شد اظهارکرد: کشور از لحاظ منابع مادی و طبیعی هیچ کاستی نداریم بلکه آنچه در اقتصاد کم داریم تقوی مداری و عدالت محوری است. 

وی افزود:علما علاوه بر بیان مسائل زکات، روزه، حج و نماز و دیگر مسائل احکام باید از اقتصاد اسلامی هم سخن بگویند و آنچه امروز جوامع اسلامی را در مباحث اقتصادی آزار می دهد این است که به قانون نوشتن و حرف زدن اکتفا کرده ایم اما عمل نمی کنیم.

مدرس حوزه علمیه اهل سنت تایباد بیان کرد: از ویژگی های بارز اقتصاد اسلامی، پویا بودن و رونق مداوم و وجود نیروهای متخصص، متعهد و متدین در عرصه های اقتصادی است.در آموزه های دینی تأکید شده که منابع طبیعی و ثروت های خدادادی برای همگان است نه ویژه یک نسل و باید به این نکته توجه کنیم.

این عالم اهل سنت گفت: در اقتصاد اسلامی با فقر مبارزه و شرایط کار برای همگان فراهم می شود و اگر اقتصاد دانان قانونی بگذارند و آن قوانین در چارچوب دین نباشد هر روز فاصله طبقاتی زیاد می شود.

یعقوبی با اشاره به اینکه امیرمؤمنان در عهدنامه خود به مالک اشتر، یکی از مأموریت های مهم حاکمان را عمران و آبادانی معرفی کردند خاطر نشان کرد: در اقتصاد اسلامی انسان ها، باید در مقابل نعمت های خداوند شکر گذار بوده و از  ظلم بر افراد پرهیز شود.

وی گفت: نباید چیزی با عنوان تولید ناکارآمد داشته باشیم و به تعبیر مقام معظم رهبری در موضوع کالای ایرانی، تولید داخلی باید طوری باشد که در مقابل کالای خارجی رقابت کندتا از تولید خارجی بی نیاز شویم.

کد خبر 4489996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =