رشد ۴۵ درصدی مناسب‌سازی ساختمان‌های اداری برای معلولان

کرمانشاه-مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از رشد ۴۵ درصدی مناسب سازی ساختمانهای اداری در استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، امید قادری ظهر امروز چهارشنبه در هفدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان کرمانشاه که با حضور اعضای ستاد در استانداری کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: بحث مناسب سازی یکی از اصلی ترین مطالبات جامعه معلولین و جانبازان از سازمان بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از رشد ۴۵ درصدی مناسب سازی ساختمانهای اداری در استان کرمانشاه خبر داد و افزود: مناسب سازی و حل مشکلات عبور و مرور در اولویت قرار دارد.

وی سامانه معبر را جهت ثبت شکایات معلولین از دستگاههای اداری معرفی کرد و یادآور شد: اگر معلولی از دستگاهی شکایت کند سازمان بهزیستی به عنوان ناظر شکایات واصله را بررسی می کند و این کار به معنای زیر سوال بردن آن دستگاه نیست.

قادری همچنین گفت: در قانون جدید این موضوع بسیار جدی عنوان شده و اگر عدم دسترس پذیری برای معلولین در دستگاهی ثابت شود و آن دستگاه مانعی برای معلولین داشته باشد مجازات حبس تعذیری را هم در نظر گرفته اند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه اذعان داشت: قانون عصای سفید و دسترس پذیری معلولین از نظر شاخص عمومی و اختصاصی در دستگاههای اجرایی گام عملی در اجرای مناسب سازی است.

قادری اظهار داشت: دستگاه متولی مناسب سازی حمل و نقل عمومی برای معلولان مشخص شود و همچنین بخث مناسب سازی بانک ها مدنظر باشد.

اعتبارات بیشتری برای مناسب‌سازی معابر اختصاص می‌دهیم

در ادامه حامد لعل بخش شهردار کرمانشاه نیز بیان داشت: ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز ناوگان اتوبوسرانی کرمانشاه جذب شده و در ناوگان جدید شاهد مناسب سازی اتوبوس هایی برای معلولان و جانبازان خواهیم بود.

وی بیان داشت: اقدامات مناسب سازی انجام شده در سطح شهر، ترمینال اتوبوسرانی شماره یک و رمپ های مناسب تعبیه شده است.

لعل بخش خاطر نشان کرد: در صورت بهبود وضعیت اقتصادی اعتبارات بیشتری برای بحث مناسب سازی در نظر خواهیم گرفت.

منوچهر فخری مدیرکل دفتر امور شهری و شواراهای استانداری کرمانشاه در ادامه جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان کرمانشاه بیان داشت: شهرداری رکن اصلی انجام مناسب سازی است.

وی با بیان اینکه می توان با وجود مشاوران متخصص اقدامات خوبی انجام داد، گفت: معلولیت محدودیت نیست و تنها معلول جسمی نداریم بلکه معلولیت فکری نیز است و مدیرانی که در انجام اقدامات مناسب سازی تعلل کنند معلول فکری هستند.

کد خبر 4490067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =