پست های غیر مصوب شهرداری را فربه کرده است

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری بر ضرورت حذف پست های غیر مصوب در شهرداری تهران تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری بر ضرورت جذب و انتصاب نیروها بر اساس پست های سازمانی مصوب تاکید کرد.

وی تصریح کرد: در چارت سازمانی و ساختار شهرداری تهران یکسری از پست ها مصوبه قانونی دارد اما برخی از پست های موجود در شهرداری مصوبه قانونی ندارد اما بر اساس روالی چندین ساله به نظر مصوب تلقی می شود.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر ضرورت متناسب ماموریت های سازمانی با پست های تعریف شده گفت: به نظر نمی رسد که وجود این پست ها برای شهرداری ضرورتی داشته باشد ضمن اینکه کارهای شهرداری نه تنها افزایش نیافته است بلکه در جاهایی محدود تر هم شده است.

نوری با بیان اینکه باید بین کارهای ستادی و صفی که بیشتر عملیاتی است تفاوت قائل شویم ادامه داد: البته در طی دهه اخیر شهرداری تهران در یکسری فعالیت ها و خدمات ورود کرده است که جزو ماموریت های شهردای نبوده و به نظر تداخل در وظایف سایر دستگاهها است.

وی تاکید کرد: براساس آنچه قانون مشخص می کند و بر اساس ماموریت های قانونی شهرداری یکسری از پست های موجود باید حذف شود چرا که محمل قانونی نیز ندارد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری این پست ها را قائم مقامی و مشاور اعلام و تصریح کرد: در حالی چنین پست هایی در شهرداری وجود دارد که در یک معاونت در شهرداری چندین اداره کل تعریف شده و در شهرداری مناطق نیز ۸ معاونت با نیروهایشان در حال فعالیت هستند و دیگر ضرورتی به وجود چنین پست هایی احساس نمی شود.

نوری اظهار داشت: وجود این پست ها جز صرف یک سری هزینه ها و امکانات در شهرداری نتیجه ای جز فربه کردن ساختار و صرف هزینه های غیر ضرور ندارد و این در حالی است که ما شعار چابک سازی را می دهیم.

وی در خصوص وضعیت افرادی که این پست ها به آنها تعلق گرفته است تاکید کرد: عموما افرادی که در این پست ها قرار گرفته اند کارمندان شهرداری هستند و با حذف این پست ها، این افراد در جایگاههایی متناسب قرار می گیرند.

کد خبر 4490078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =