تماس تلفنی نتیجه انتخابات کشتی راتغییر داد/مجمعی که بی‌نتیجه ماند

اردبیل - در حالی که دست یکی از کاندیداها در مجمع انتخاباتی هیئت کشتی استان اردبیل به عنوان نفر پیروز بالا برده شده بود؛ یک تماس تلفنی از وزارت ورزش تمام معادلات را بر هم زد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجمع انتخاباتی هیئت کشتی استان اردبیل که به عنوان یکی از مهمترین انتخابات ورزشی سال استان یاد می‌شد، در پایان یک رقابت ماراتن‌گونه بدون دستیابی به نتیجه خاص به پایان رسید.

این انتخابات مهم ورزشی که دقیقا یک روز مانده به آغاز مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان در اردبیل برگزار شد، با نظم و انضباط خاصی پیش می‌رفت تا اینکه حواشی و درگیری‌های پایان‌ناپذیری که نقطه شروع آن از زمان رای ‌گیری آغاز شد؛ باعث گردید تا انتخابات مذکور بدون دستیابی به نتیجه خاصی به پایان برسد.

با آغاز رای‌گیری، بهنام بشیرپور و عبدالرضا اقبال به عنوان دو کاندیدای اصلی با رای مساوی مواجه شدند تا انتخابات به مرحله دوم کشیده شده و طبق قانون رای‌گیری مجددی انجام شود؛ اما نزدیکی آرای این دو کاندیدا در مرحله دوم نیز ادامه داشت تا در نهایت بهنام بشیرپور با کسب شش رای در مقابل پنج رای اقبال به عنوان رئیس هیئت کشتی استان اردبیل معرفی شود.

نکته قابل توجه دیگر در این رای گیری ابطال چهار رای اعضای مجمع بود که این موضوع نیز باعث بروز حواشی عجیبی شد. دلیلی که از سوی دبیر فدراسیون کشتی و حراست وزارت ورزش و رئیس مجمع اعلام شد؛ برخورداری از قلم خوردگی در برگ رای و یا عدم نوشتن اسم کوچک در کنار فامیل فرد منتخب بود. اقدامی که با اعتراض کاندیداها همراه شد تا مدیریت جلسه نیز برای برگزارکنندگان مجمع سخت‌تر شود.

بی‌نظمی و مدیریت ناصحیح مجمع انتخاباتی

در شرایطی که گروه کاندیدای پیروز بر طبل شادمانی می‌کوبیدند و خود را برای مدیریت چهار ساله کشتی آماده می‌کردند؛ کشتی‌گیران و مربیانی که از این انتخاب دلخور و ناراضی بودند با عصبانیت جلسه را ترک کرده و یا از این انتخاب احساس ناراحتی می‌کردند و این موضوع باعث شد تا برای دقایقی نظم و انظباط رایج در چنین جلساتی به صورت کامل فراموش شود.

با این اوصاف زمانی که برخی از اعضای مجمع از به پایان رسیدن انتخابات اطمینان پیدا کرده بودند، به دلیل به طول کشیدن جلسه مجمع انتخاباتی را ترک کردند اما این پایان کار نبود و یک تماس تلفنی از وزارت ورزش تمام معادلات را برهم زد تا انتخاب بهنام بشیرپور به عنوان رئیس هیئت کشتی استان مورد قبول واقع نشود، چرا که در تماس مذکور به حد نصاب نرسیدن رای فرد پیروز اشاره شده بود و طبق قوانین رئیس هیئت ورزشی باید بیش از ۵۰ درصد آرای مجمع را به خود جلب می‌کرد.

پیرو این پیام تلفنی انتخابات باطل اعلام شد تا در یک ماه آینده مجمع انتخاباتی به صورت مجدد برگزار شود تا همچنان دست ورزش اردبیل از حواشی آزاردهنده کوتاه نماند. البته گفته می شود ممکن است آرا موجود با صرف نظر کردن از آرای مخدوش تایید و کاندیدای منتخب به عنوان رئیس هیئت کشتی استان اردبیل معرفی شود.

کد خبر 4490090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =