۸محدوده شهری دراراک وساوه برای اجرای طرح بازآفرینی شهری انتخاب شد

اراک- استاندار مرکزی گفت: هشت محله در شهرهای اراک و ساوه برای اجرای طرح بازآفرینی پایدار شهری بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی در نظر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده عصر چهارشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: سال گذشته ستاد بازآفرینی بافت فرسوده شهرها توسط رئیس جمهور رونمایی شد و طی یک سال گذشته همه استان‌های کشور برای اجرای این طرح بسیج شده اند.

وی افزود: اجرای این طرح بزرگ و سنگین  نیاز ضروری کشور است و اجرای آن می‌تواند در کنار نوسازی بافت های فرسوده شهرها، به نوعی اشتغال هم ایجاد کند.

آقازاده بیان داشت: این تحول می‌تواند سرمایه های موجود را به گردش درآورد و این گردش پول هم ایجاد اشتغال می کند و هم موجب رونق اقتصادی در صنعت ساختمان و مسکن می شود.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه ما قبل از رونمایی این طرح، این پروژه را در استان آغاز کرده بودیم، تصریح کرد: از این فرصتی که دولت ایجاد کرده در استان بایستی بیش از این استفاده کنیم.

آقازاده خاطرنشان کرد: در شهرهای اراک و ساوه اراضی دولتی قابل توجهی برای این طرح نداریم که معرفی کنیم و توسعه گران باید مشارکت کنند تا این کار در حوزه نوسازی بافت های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی و غیر ایمن دنبال شود. در واقع یک توافق و تفاهمی که بر اساس آن بتوانیم بافت‌ فرسوده و سکونتگاه هایی که غیرایمن هستند را بازسازی و نوسازی کنیم.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: در استان توسعه گران توانمندی وجود دارند و از این ظرفیت ها در جهت اجرای طرح بازآفرینی می‌توانیم استفاده کنیم.

آقازاده بیان داشت: باید از این فرصت به خوبی در حوزه بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده و محله های هدف بهترین بهره را ببریم، زیرا موضوع بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی از دغدغه های مدیریت‌های شهری است.

کد خبر 4490312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =